خانه » اخبار جهان » رشد اقتصادی و رونق کسب و کار از ملزومات ورود سرمایه گذار خارجی
رشد اقتصادی و رونق کسب و کار از ملزومات ورود سرمایه گذار خارجی
رشد اقتصادی و رونق کسب و کار از ملزومات ورود سرمایه گذار خارجی

رشد اقتصادی و رونق کسب و کار از ملزومات ورود سرمایه گذار خارجی

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: حضور سرمایه‌گذاران خارجی در کشور و فضای اقتصادی آن زمانی اتفاق می‌افتد که رشد اقتصادی داشته باشیم و فضای کسب و کار در داخل رونق گیرد، آن زمان می‌توانیم از سرمایه‌گذار خارجی دعوت کرده و امنیت وسود سرمایه‌گذاری او را تضمین کنیم.

غلامرضا عباسی اظهار کرد: وقتی از رشد اقتصادی صحبت می‌کنیم آمارها باید مستند و قابل لمس باشد چون به ازای هر یک درصد رشد اقتصادی دست کم ۲۰۰ هزار نفر باید مشغول کار شوند. منکر تلاشهای صورت گرفته نیستیم و به خوبی می‌دانیم که کشور در چه شرایطی به سر می‌برد اما باید واقع بین هم بود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: اگر طبق آمارمی گوییم بیش از یک میلیون شغل ایجاد شده از آن طرف باید در نظر داشته باشیم که یک میلیون نفر به واسطه کارخانه‌هایی که تعطیل شده از گردونه اشتغال خارج و خانه‌نشین شده‌اند.

عباسی متذکر شد: تعداد کارگران کارخانه‌های آجرپزی در پاکدشت و عباس آباد از ۴۰۰۰ کارگر به ۲۰۰ کارگر تنزل پیدا کرده‌اند و مشابه این وضعیت در بسیاری از کارخانه‌های کشور که دچار رکود و ورشکستگی شده‌اند دیده می‌شود. حتی زمانی در پاکدشت تنها یک مرجع حل اختلاف وجود داشت ولی اکنون به چهار مرجع افزایش یافته و نشان می‌دهد به دلیل نارضایتی کارگران، تعداد پرونده‌های شکایت هم افزایش پیدا کرده است.

آماده سازی فضای کسب و کار برای سرمایه گذار خارجی

این مقام مسئول کارگری با بیان اینکه دولت برای رشد اقتصادی بیشتر باید فضای کسب و کار کشور را برای سرمایه‌های خارجی فراهم کند، گفت: تحقق این هدف مستلزم اجرایی شدن برجام و برداشته شدن تحریم های خارجی علیه کشورمان است. اگر نمی‌توانیم بستر جلب و جذب سرمایه گذار خارجی را فراهم کنیم باید سرمنشا مشکلات را جست‌وجو و مشکل را از ریشه حل کنیم.

عباسی در انتها بیان داشت : طولانی شدن صدور مجوزها، ضعف قانون و فقدان امنیت سرمایه‌گذاری از جمله موانع پیش روی سرمایه‌گذاری خارجی می باشد و بسیاری از کارآفرینان از بروکراسی‌های اداری و سنگ‌اندازی‌های موجود گله‌مند می باشند و به دلیل طولانی شدن زمان صدور مجوز یا تغییر آیین نامه ناچار می گردند به مشاغل کاذب و موقت روی آورند با این وضع چه توقعی داریم که سرمایه‌گذار خارجی پا به میدان بگذارد و بازار داخلی را برای سرمایه‌گذاری خود آماده ببیند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

جذب سرمایه‌گذاری نیازمند ثبات سیاسی و عملکرد دستگاه سیاسی کشور

جذب سرمایه‌گذاری نیازمند ثبات سیاسی و عملکرد دستگاه سیاسی کشور

بنا بر اعلام بانک جهانی طی گزارشی، سرمایه‌گذاران برای انتخاب کشور مطلوب خود برای سرمایه ...