خانه » اخبار جهان » ثبت رکورد جدید برای افزایش قیمت نفت خام ایران با کاهش تولید اوپک
ثبت رکورد جدید برای افزایش قیمت نفت خام ایران با کاهش تولید اوپک
ثبت رکورد جدید برای افزایش قیمت نفت خام ایران با کاهش تولید اوپک

ثبت رکورد جدید برای افزایش قیمت نفت خام ایران با کاهش تولید اوپک

قیمت نفت خام سنگین ایران در هفته منتهی به ۲۶ آذرماه در بازارهای جهانی بیشترین افزایش قیمت را به خود اختصاص داد و با رشد ۲ دلار و ۲ سنتی به بشکه ای ۵۱ دلار و ۷۰ سنت رسید.

قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به ۱۶ دسامبر با یک دلار و چهار سنت افزایش به ۵۱ دلار و ۸۶ سنت برای هر بشکه رسید که میانگین قیمت نفت خام سبک ایران از ابتدای امسال تاکنون ۴۰ دلار و ۶۰ سنت برای هر بشکه بوده است.به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، میانگین قیمت نفت خام سنگین ایران نیز از ابتدای سال ۱۳۹۵ تاکنون به قیمت ۳۸ دلار و ۶۸ سنت برای هر بشکه رسید.

قیمت سبد نفتی اوپک نیز در طی هفته مورد بررسی، برابر با ۵۱ دلار و ۹۴ سنت بود که افزایش یک دلار و ۲۵ سنتی برای هر بشکه نسبت به هفته پیش از آن را نشان می دهد.

قیمت نفت خام دبلیو تی آی آمریکا در هفته منتهی به ۱۶ دسامبر با ۹۶ سنت افزایش، به رقم ۵۱ دلار و ۹۳ سنت برای هر بشکه رسید.

بهای نفت خام شاخص برنت دریای شمال با یک دلار و ۱۶ سنت افزایش، به مبلغ ۵۳ دلار و ۶۰ سنت برای هر بشکه معامله رسید و در عین حال قیمت نفت خام شاخص دوبی و عمان به ترتیب با یک دلار و ۴۱سنت و یک دلار و ۳۴ سنت افزایش به ۵۲ دلار و ۵۲ سنت و ۵۳ دلار و ۱۳ سنت برای هر بشکه رسید.

ادامه تاثیر روانی کاهش تولید نفت از سوی تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک بر قیمت‌ها که مقرر شده از ابتدای ماه ژانویه (دی ماه) سال آینده به میزان یک میلیون و ۲۰۰ هزار و ۵۵۸ بشکه در روز تولید خود را کاهش دهند، رشد قیمت نفت را در هفته مورد بررسی به همراه داشته است، این تصمیم به مدت ۶ ماه اجرایی خواهد شد تا بازار نفت کمی افزایش قیمت را تجربه کند .

کاهش سطح ذخیره سازی در پی افزایش قیمت نفت خام

سازمان اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد، سطح ذخیره سازی نفت خام این کشور برای چهارمین هفته پیاپی با کاهش روبرو شد.

سطح ذخیره سازی تجاری نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۹ دسامبر با دو میلیون و ۵۶۳ هزار بشکه کاهش به ۴۸۳ هزار و ۱۹۳میلیون بشکه تنزل یافت که این امر باعث نگرانی سازمان انرژی آمریکا گردیده است.

تحلیلگران و اقتصاددانان حوزه انرژی بر این عقیده اند که کاهش تولید نفت اوپک، عرضه نفت را در مناطق آمریکا و اروپا بیشتر از آسیا کم خواهد کرد، زیرا تولیدکنندگان نفت منطقه خلیج فارس با وجود کاهش تولید موقتی باز هم به دنبال حفظ سهم خود در بازار آسیا هستند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

وعده تداوم روند تولید و صادرات نفت شمال کشور عراق

وعده تداوم روند تولید و صادرات نفت شمال کشور عراق

شرکت دولتی نفت شمال عراق پس از تصرف بخش‌هایی از منطقه نفتی مورد مناقشه از ...