خانه » صنعت و معدن » اولویت اعطای تسهیلات با کارگاه های کوچک و متوسط
اولویت اعطای تسهیلات با کارگاه های کوچک و متوسط
اولویت اعطای تسهیلات با کارگاه های کوچک و متوسط

اولویت اعطای تسهیلات با کارگاه های کوچک و متوسط

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع کارآفرینان گفت : برای نخستین بار در بودجه امسال ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای اشتغال به شرکت ها و کارگاه های کوچک و نزدیک به متوسط اختصاص یافت که این امر نشان از اولویت تخصیص بودجه با بنگاه های کوچک و متوسط است.

علی ربیعی با حضور در یازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان خراسان شمالی در بجنورد گفت: در این راستا تبصره ها و قوانین را محکم تر کردیم و خود من شرکت های بزرگ را خط زدم زیرا که ۷۰۰ هزار شغل ایجاد شده در کارگاه های کوچک و خرد اتفاق افتاده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، وی در ادامه با بیان اینکه برای ایجاد سرمایه گذاری در پروژه های بزرگ باید بر اساس برنامه بلند مدت و مطالعه در تمام زمینه های اقتصادی صورت گیرد افزود: باید در ایجاد چنین پروژه هایی جانمای درست داشته باشیم.

وی با اشاره به جمع آوری و تعطیلی هفت واحد تولیدی فولاد در کشور گفت: متاسفانه این واحدهای بزرگ صنعتی کشور درست جانمایی نشده بودند.

وی به کارخانه چوب در منطقه ای از کشور اشاره و تصریح کرد: با وجود اینکه تجهیزات خوبی و به روزی در این مجموعه گردآوری شده بود اما در این منطقه یک متر مربع هم جنگل وجود نداشت، این پروژه بدون مطالعات اولیه راه اندازی شده بود که از این قبیل پروژه در کشور کم نیست.

تسهیلات یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاری برای کارگاه های کوچک مناطق کم برخوردار

وی اظهار کرد: یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار هم برای استان های کم برخوردار برای ایجاد اشتغال در نظر گرفته شده که استان خراسان شمالی را نیز شامل می شود و این امر باعث می گردد زندگی مردم را به شکل ملموس تغییر کند.

وی بار دیگر بر ایجاد اشتغال در کارگاه های کوچک و خرد تاکید نموده و گفت: به ازای هر یک شغل در پتروشمی ۱۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری مورد نیاز است در حالی که در واحدهای کوچک با کم ترین کمک می توان شغل ایجاد کرد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

احیای 500 بنگاه اقتصادی بحران زده در پنج استان با تسهیلات پرداختی

احیای ۵۰۰ بنگاه اقتصادی بحران زده در پنج استان با تسهیلات پرداختی

مدیرعامل بانک ملی ایران از احیای ۵۰۰ بنگاه اقتصادی بحران زده در پنج استان با ...