خانه » سایر » بر اساس آخرین آمار ۵۰ درصد اشتغال فعلی کشور در بخش خدمات
بر اساس آخرین آمار 50 درصد اشتغال فعلی کشور در بخش خدمات
بر اساس آخرین آمار ۵۰ درصد اشتغال فعلی کشور در بخش خدمات

بر اساس آخرین آمار ۵۰ درصد اشتغال فعلی کشور در بخش خدمات

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در خال حاضر ۵۰ درصد اشتغال در بخش خدمات به ثبت رسیده است.

عیسی منصوری در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل با بیان اینکه به لحاظ ساختاری وضعیت نظام اجرایی کشور به گونه‌ای است که با وجود نیاز ما و واقعیت‌های منطقه‌ای و میدانی تمرکزگرا هستیم، گفت: حل مساله اشتغالزایی با مشارکت بخش خصوصی و دولتی در هر استان امکان پذیر است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی با بیان این‌که از سال ۱۳۴۵ به بعد روند رشد جمعیت و اشتغال روند واگرایی است، افزود: حل این مشکل نیازمند یک تحول جدی و اساسی در کشور می باشد.

منصوری با بیان این‌که در بازه سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۱ آمار کشور اشتغال منفی را نشان می دهد، افزود: در سال قبل اشتغال ایجاد شده ۸۸۲ هزار نفر و خالص اشتغال ایجاد شده ۶۶۷ هزار نفر بوده است.

منصوری با بیان اینکه در سال گذشته، ۸۵۰ هزار نفر به بیمه شدگان کشور افزوده شد، تصریح کرد: سهم اشتغال غیر رسمی نیز ۳۰ درصد است که در همین راستا بخش قابل توجهی از اشتغال کشور به بخش غیررسمی سوق یافته است.

ثبت بیشترین اشتغالزایی در بخش خدمات کشور

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ظرف سال‌های اخیر بخش عمده ای از اشتغال کشور به سمت بخش خدمات سوق یافته است، گفت: در حال حاضر ۵۰ درصد اشتغال کشور در بخش خدمات است و نیز اشتغال در بخش صنعت کاهش و در بخش کشاورزی افزایش یافته است.

منصوری با بیان این که جهت‌گیری اقتصاد کشور باید در بخش های مختلف به صورت مجزا در نظر گرفته شده و تسهیلات به آن بخش‌ها اختصاص یابد، ادامه داد:  سهم ایران از بازار جهانی در حوزه IT در حال حاضر ۳۹ هزار میلیارد تومان است که باید به ۱۴۰ هزار میلیارد برسانیم.

وی در انتها با بیان این که ظرفیت کشور در طرح تکاپو را شناسایی و در گام اول به بازار منطقه‌ای و در گام دوم به بازار جهانی متصل کردیم، تصریح نمود: در بخش‌های مختلف مانند زنبورداری، پوشاک، گردشگری، کشاورزی و IT استان اردبیل دارای توانایی و ظرفیت های عمده ای می باشد.

 

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

اشتغالزایی ۱.۵ میلیون نفری در ۶ ماهه امسال اشتباه است

اشتغالزایی ۱.۵ میلیون نفری در ۶ ماهه امسال اشتباه است

رئیس مرکز آمار ایران ضمن اعلام اینکه اشتغالزایی ۱.۵ میلیون نفری در ۶ ماهه امسال ...