خانه » سایر » پیشی گرفتن حقوق و دستمزد از تورم در سال آینده در صورت تصویب
پیشی گرفتن حقوق و دستمزد از تورم در سال آینده در صورت تصویب
پیشی گرفتن حقوق و دستمزد از تورم در سال آینده در صورت تصویب

پیشی گرفتن حقوق و دستمزد از تورم در سال آینده در صورت تصویب

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت : افزایش حقوق و دستمزد در شورای عالی کار و دولت تصمیم گیری خواهد شد و در حال حاضرنمی توان راجع به آن اظهار نظر کرد اما کارگران بدانند که در سال آینده افزایش حقوق و دستمزد از تورم پیشی خواهد گرفت.

علی ربیعی پس از برگزاری کارگروه اقتصاد مقاومتی استان گلستان در جمع خبرنگاران افزود: افزایش حقوق کارگران سال آینده و در جلسه ای با حضور نمایندگان کارفرما، کارگران و دولت تصمیم گیری خواهد شد لذا هنوز نمی توان راجع به آن اظهار نظر دقیق نمود البته وی در عین حال نسبت به افزایش حقوق و دستمزد کارگران بیش از نرخ تورم ابراز اطمینان کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در افتتاحیه سامانه اجرایی خدمات مامایی استان گلستان بیان کرد که این وزارتخانه درصدد مبارزه با فقرو انواع مختلف آن از جمله فقر اقتصادی و فقر مسکن در کشور است.

ربیعی به وجود ۸ هزار ماما در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: باروری سالم همراه آرامش و اعتماد به نفس مادران و جلوگیری از سوء تغذیه کودکان در مراکز ارائه خدمات مامایی باید دنبال شود و وزارت رفاه نیز با رصد کامل از آن حمایت و پشتیبانی می کند.

وی همچنین گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت به اندازه ۳۰ سال تخت بیمارستانی جدید در کشور ایجاد شد ضمن اینکه رشد تعرفه های پزشکان برای کاهش زیرمیزی و افزایش داروهای زیر پوشش بیمه ها برای ارائه خدمات بهتر به مردم از دیگر دستاوردهای دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و درمان است.

ربیعی افزود: در این بین بیمه‌ ها نقش بزرگی در طرح تحول سلامت داشتند و هزینه مردم را کاهش دادند چراکه قبل از آن مردم باید ۶۰ تا ۸۰ درصد هزینه های درمان را می‌ پرداختند اما این رقم در حال حاضر به ۸ تا ۱۰ درصد کاهش یافته است.

قرار گرفتن بیش از ۱۰ میلیون نفر قشر کم درآمد زیر سایه بیمه

وی اظهار داشت: پوشش ۱۰۰ درصدی بیماران سخت علاج، جراحی و تعویض مفصل افراد کهنسال، بیمه کردن بیش از ۱۰ میلیون نفر از قشر کم درآمد و واریز ۸۰ هزار میلیارد ریال طلب بیمه سلامت از جمله دیگر فعالیت ‌ها در بخش سلامت بوده است.

ربیعی در ادامه از استخدام بیش از ۵۰۰ ماما در آزمون سازمان تامین اجتماعی که بهمن ماه امسال برگزار خواهد شد خبر داد و گفت: این مجوز به منظور تکمیل کادر بهداشتی و درمانی صادر شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح نمود: سامانه الکترونیکی ماماها برای گسترش فعالیت این قشر به صورت پایلوت در سه استان اصفهان، اردبیل و گلستان راه‌ اندازی شده است و پس از بررسی نتایج و در صورت مثبت بودن آن در کشور فراگیر خواهد شد.

ربیعی در انتها یادآور شد: ماماهای دارای مطب در این طرح از طریق سامانه می‌ توانند انواع آزمایش‌ ها مانند ایدز، هپاتیت و سونوگرافی را کنترل نموده و زمینه سلامت هر چه بیشتر مادران و کودکان را فراهم آورند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ضرورت ساماندهی بازار کار در سه سطح کلان، میانی و خرد

ضرورت ساماندهی بازار کار در سه سطح کلان، میانی و خرد

مشاور بازار کار وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این مطلب که برای ...