خانه » اخبار جهان » درخواست حمایت رئیس ماترید برای افزایش روابط تجاری ایران و مالزی
درخواست حمایت رئیس ماترید برای افزایش روابط تجاری ایران و مالزی
درخواست حمایت رئیس ماترید برای افزایش روابط تجاری ایران و مالزی

درخواست حمایت رئیس ماترید برای افزایش روابط تجاری ایران و مالزی

ذوالکیفلی محمود رئیس سازمان توسعه تجارت خارجی مالزی (ماترید) در دیدار مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان خواستار حمایت دولت‌ های دو طرف از بخش خصوصی و نیروی کار جوان برای افزایش سطح روابط تجاری دو کشور به میزان قبل از تحریم ‌ها شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا مقام تجارت خارجی مالزی در این دیدار با توجه به تاکید رهبران دو کشور به لزوم افزایش سطح روابط تجاری و اقتصادی دو جانبه به میزان پیش از تحریم‌ها، آمادگی سازمان ماترید را برای حمایت از تلاش‌های بخش خصوصی دو کشور در این زمینه اعلام نمود.

وی همچنین از مذاکرات در حال انجام برای امضای توافق تجارت آزاد بین ایران و مالزی خبر داد و گفت که در این میان کارآفرینان و جوانان می‌ توانند نقش مهم و اساسی ایفا نمایند.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران، گفت:‌ اقدامات پایدار و مؤثر نظیر نمایشگاه اختصاصی فرصت‌ های سرمایه‌گذاری و تجاری جمهوری اسلامی ایران و مالزی نقش بسزایی در پیشبرد تصمیمات اقتصادی دو کشور دارند و دولت ایران بنا به فرموده ریاست محترم جمهوری در سفر رسمی در سفر به مالزی از چنین اقداماتی حمایت خواهد کرد.

وی با تاکید بر ظرفیت و توانایی جوانان کارآفرین مسلمان دو کشور تصریح کرد: هم ایران و هم مالزی باید با میدان دادن به جوانان فضا کسب و کار را برای نقش‌ آفرینی آنها در گسترش روابط تجاری دوجانبه فراهم نمایند.

الله بداشتی مشاور امور بین الملل و اکبر ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران همچنین افزایش روابط تجاری را از جمله مسایل مهم در افزایش وحدت بین کشورهای اسلامی درزمان حال دانستند.

وی گفت سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران همواره افزایش همکاری‌ های همه جانبه با کشورهای مسلمان و منطقه است و مالزی به عنوان هم‌پیمان دیرینه ایران و عضو موثر جنبش عدم تعهد و سازمان کنفرانس اسلامی،‌ جایگاه ویژه ‌ای در بین تصمیم‌سازان و متحدان ایرانی در جهان دارد.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین پسابرجام و فرصت‌های متعدد و متنوع ایجاد شده پس از توافق هسته ‌ای را از جاذبه‌ های ویژه سرمایه‌گذاری خارجی در ایران خواند و خواستار حضور و سرمایه‌گذاری جدی مالزی در این فرصت‌ها شد.

استقبال سرمایه گذاران از نمایشگاه برگزار شده  با همکاری ماترید

محمد حافظ حکمی دبیر برگزاری نمایشگاه توسط سازمان فرصت‌ّهای تجاری وسرمایه‌گذاری ایران و مالزی (ماترید) در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از روند اجرایی این نمایشگاه از استقبال چشمگیر صاحبان صنایع و سرمایه‌ گذاران مالزیایی برای حضور در ایران خبر داد.

وی تاکید کرد این استقبال چشمگیر بیانگر این واقعیت است که در آینده نزدیک شاهد افزایش چشمگیر سطح مبادلات تجاری دو کشور خواهیم بود و به همین جهت ایجاد ساختارهایی نظیر نمایشگاه و همایش اهمیت ویژه‌ای دارد.

حکمی آمادگی کامل دبیرخانه نمایشگاه برای میزبانی از تجار و سرمایه‌ گذاران ایرانی و مالزیایی در فضایی حرفه‌ ای و با استانداردهای بین‌المللی را اعلام کرد و مشارکت و حمایت بیش از پیش دولت‌ها را در این زمینه خواستار شد.

در پایان این دیدار رئیس سازمان توسعه تجارت خارجی مالزی، از آمادگی سازمان متبوعش برای ارائه بسته ‌های حمایتی ویژه برای  شرکت‌های مالزیایی که قصد تجارت با ایران و حضور در نمایشگاه فرصت‌های تجاری وسرمایه ‌گذاری ایران و مالزی را دارند خبر داد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در اقتصاد ایران سرمایه‌گذاری دولتی است

متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در اقتصاد ایران سرمایه‌گذاری دولتی است

بنا بر نتایج پژوهش یک نهاد رسمی در کشور، متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در ...