خانه » سایر » مرکز آمار ایران تورم آذر ماه را ۷٫۲ درصد اعلام نمود
مرکز آمار ایران تورم آذر ماه را 7.2 درصد اعلام نمود
مرکز آمار ایران تورم آذر ماه را ۷٫۲ درصد اعلام نمود

مرکز آمار ایران تورم آذر ماه را ۷٫۲ درصد اعلام نمود

بر اساس اطلاعات مرکز آمار ایران تورم آذر ماه که به صورت سالانه محاسبه شده به ۷.۲ درصد کاهش یافته است.

نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری در دوازده ماهه منتهی به آذرماه نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۷.۲ درصد است که نسبت به همین اطلاع در آبان ماه امسال، ۰.۳درصد کاهش را نشان می دهد. به آی آر اقتصاد به نقل از مهر در جدیدترین گزارشی که مرکز آمار ایران منتشر کرد، شاخص کل قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری در آذرماه ۱۳۹۵ عدد ۲۳۵.۵ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل، ۰.۸ درصد افزایش داشته است.

افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۵.۷ درصد بوده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۶.۱ درصد)، ۰.۴ واحد درصد کاهش را نشان می دهد.

درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری) در دوازده ماهه منتهی به آذرماه سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۷.۲ درصد است که نسبت به همین اطلاع در آبان ماه ۱۳۹۵(۷.۵ درصد) ۰.۳ واحد درصد کاهش یافته است.

اعلام جزئیات تورم آذر ماه در گروه های کالایی و خدمات

شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات در این ماه به رقم ۲۷۷.۱ رسید که تورم آذر ماه را با ۲ درصد افزایش نشان می دهد. شاخص گروه اصلی خوراکی‌ها در ماه مورد بررسی به عدد ۲۷۴.۸ رسید که نسبت به ماه قبل ۲.۱ درصد افزایش داشته است؛ همچنین شاخص گروه اصلی خوراکی‌ها، نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم آذر ماه به صورت دوازده ماهه این گروه را ۶.۸ درصد نمایش می دهد.

شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷.۲ درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماهه منتهی به آذرماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۶.۹ درصد است که نسبت به همین اطلاع در آبانماه ۱۳۹۵( ۶.۸ درصد)، ۰.۱ درصد افزایش یافته است.

شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خمات در آذرماه ۱۳۹۵ به رقم ۲۲۱.۲ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۳ افزایش داشته است. میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵.۱ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آذرماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۷.۳ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به آبان ماه ۱۳۹۵ (۷.۸ درصد) ۰.۵ واحد درصد کاهش یافته است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

نامشخص بودن دلیل نرسیدن تورم به نرخ هدف ۲ درصدی در اقتصاد آمریکا

نامشخص بودن دلیل نرسیدن تورم به نرخ هدف ۲ درصدی در اقتصاد آمریکا

اظهارنظر‌های جنت یلن، رئیس فعلی فدرال رزرو و جروم پاول، رئیس آتی این هیات بانکی، ...