خانه » اقتصاد دیجیتال » افزایش تعداد دوربین های کنترل سرعت درجاده ها به بیش از هزاردستگاه
افزایش تعداد دوربین های کنترل سرعت درجاده ها به بیش از هزاردستگاه
افزایش تعداد دوربین های کنترل سرعت درجاده ها به بیش از هزاردستگاه

افزایش تعداد دوربین های کنترل سرعت درجاده ها به بیش از هزاردستگاه

رییس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت: بزودی و تا پایان امسال مجموع دوربین های کنترل سرعت فعال در سطح راه های شریانی اصلی کشور به بیش از یک هزار دستگاه افزایش خواهد یافت.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، داود کشاورزیان روز سه شنبه در حاشیه نخستین نمایشگاه راهسازی، راهداری، حمل و نقل و صنایع وابسته در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تاکنون ۶۷۰ دوربین کنترل سرعت در سطح کشور نصب شده است و بزودی ۵۰۰دوربین دیگر نیز در راه های کشور نصب خواهد شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۲۵۰۰ شرکت مسافری فعال در سطح کشور داریم، گفت: سازمان راهداری درصدد است این شرکت ها در پوشش ۳۰ تا ۴۰ شرکت با برند معتبر فعالیت کنند تا رانندگان در یک شبکه سیر هم نام مشغول به کار شوند.

کشاورزیان با اشاره به طول راه های کشور گفت: در کشور بیش از ۲۰۰ هزار کیلومتر راه وجود دارد که از این مقدار ۳۴ هزار و ۵۰۰ کیلومتر آن شریانی است و سازمان راهداری در نظر دارد این شبکه شریانی کشور با سیستم های هوشمند رفتار رانندگان را تحت کنترل بیشتر داشته باشد.

وی یادآورشد: برای نگهداری راه های کشور سالیانه نیازمند ۷۰ تا ۸۰ هزار میلیارد ریال (۷ تا ۸ هزار میلیارد تومان) اعتبار از منابع ملی و استانی هستیم، در حالی که امسال تاکنون یک هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال ( ۱۲۵ میلیارد تومان) برای نگهداری راه ها به طور نقدی پرداخت شده و ۱۰ هزار میلیارد ریال (یک هزار میلیارد تومان) نیز به صورت اسناد خزانه در اختیار ما قرار گرفته است.

کشاورزیان پیش از این گفته بود، ایمنی راه های کشور و اقدام هایی از جمله خط کشی، ترمیم تابلو و علائم، پاکسازی حریم و اصلاح دوربرگردان ها در اولویت کاری ما قرار دارد.

الزامی شدن همکاری اتوبوس ها با شرکت های همنام در سراسر کشور

کشاورزیان گفته بود، براساس آیین نامه جدیدی که به شرکت های مسافربری ابلاغ شده است، همکاری اتوبوس ها با شرکت ها و شعبه های همنام در سراسر کشور الزامی شده و با ایجاد برندسازی، بر کیفیت خدمات افزوده می شود.

در این راستا سرویس های مسافربری یا باید در چارچوب برندهای موجود و به صورت هماهنگ در سراسر کشور فعالیت کنند و یا درصورت توان، برند جدیدی را ایجاد نماید.

در آیین نامه جدید، هر سرویس حمل و نقل تنها با یک شرکت مشخص می تواند همکاری کند و ازین پس همکاری وسایط نقلیه با چندین شرکت حمل و نقل قابل قبول نخواهد بود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

پیمانکاران ایرانی برندگان مناقصه ساخت قطعه دوم آزادراه تهران- شمال

پیمانکاران ایرانی برندگان مناقصه ساخت قطعه دوم آزادراه تهران- شمال

عصر امروز نخستین نمایشگاه راهسازی، راهداری، حمل و نقل و صنایع وابسته تشکیل با خبر ...