خانه » سایر » محقق نشدن سهم ۲۵ درصدی بخش تعاون در اقتصاد کشور
محقق نشدن سهم 25 درصدی بخش تعاون در اقتصاد کشور
محقق نشدن سهم ۲۵ درصدی بخش تعاون در اقتصاد کشور

محقق نشدن سهم ۲۵ درصدی بخش تعاون در اقتصاد کشور

رییس اتاق تعاون ایران اظهار داشت : در حال حاضر سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور هفت درصد است که باید به ٢۵ درصد می رسید اما به دلیل اجرای ناقص برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه این امر محقق نشد.

بهمن عبدالهیان در نشست اعضای اتاق تعاون ایران با رییس سازمان امور مالیاتی در محل اتاق تعاون افزود : از دلایل دیگر این که سهم ٢۵ درصدی بخش تعاون در اقتصاد کشور محقق نگردید می توان به اجرای ناقص سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، وی اعلام کرد ۱۶۰ هزار تعاونی تا کنون ثبت شده اما اکنون فقط ١١٠ هزار تعاونی در ١٢٠ رشته در زمینه کشاورزی، خدمات، مسکن، تولید و… فعال می باشند.

رییس اتاق تعاون ایران افزود: نزدیک به ٢٠ میلیون نفر در تعاونی ها عضو هستند اما فقط ۲میلیون نفر در این بخش فعالیت می کنند.

هزینه اشتغالزایی در بخش تعاون یک هزار میلیون ریال

وی در ادامه خاطر نشان ساخت : هزینه اشتغالزایی در بخش های دیگر اقتصادی چند میلیارد ریال تمام می شود اما در بخش تعاون با یک هزار میلیون ریال می توان شغل ایجاد کرد.

عبدالهیان تاکید کرد توسعه بخش تعاون منجر به اشتغالزایی گسترده با هزینه های اندک می شود.

وی در انتها ابراز امیدواری کرد با حضور رییس سازمان امور مالیاتی میان تعاونگران مشکلات آنان در زمینه مالیات تا حدود زیادی حل شود.

عضو اتاق تعاون ایران امروز در نشست تعاونگران با رییس سازمان امور مالیاتی در اتاق تعاون ایران گفت: بسیاری از تعاونی ها به دلیل مشکلات مالیاتی در حال تعطیلی اند که باید این مساله هر چه زودتر حل شود.

سیدمحمد کریمی افزود: ماده ١٣٣ قانون مالیات کشور که بخشی از مشاغل را از مالیات معاف کرده است، سال ۱۳٨٠ ابلاغ شد اما در کل کشور اجرا نمی شود یا خلط مبحث در تفهیم این ماده صورت گرفته است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

حرکت به سمت نظام مالیاتی کارآمد برای کاهش وابستگی به نفت

حرکت به سمت نظام مالیاتی کارآمد برای کاهش وابستگی به نفت

بنا بر اظهارات یک اقتصاددان، دولت باید به سمت نظام مالیاتی کارآمد پیش برود تا ...