خانه » خودرو و حمل و نقل » لزوم ورود ۸ هزار واگن باری و مسافری به ناوگان ریلی برای پاسخگویی به نیازها
لزوم ورود ۸ هزار واگن باری و مسافری به ناوگان ریلی برای پاسخگویی به نیازها
لزوم ورود ۸ هزار واگن باری و مسافری به ناوگان ریلی برای پاسخگویی به نیازها

لزوم ورود ۸ هزار واگن باری و مسافری به ناوگان ریلی برای پاسخگویی به نیازها

رئیس انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی گفت : برای پاسخ به تقاضاهای امروز نیاز جدی به ۲ هزار دستگاه واکن مسافری و ۶ هزار دستگاه واگن باری در ناوگان ریلی کشور داریم.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از فارس، سیدحسن موسوی‌نژاد بعد از ظهر امروز در مراسم اختتامیه نمایشگاه راهسازی، راهداری، حمل‌ونقل و صنایع وابسته و مراسم دیدار وزیر راه با تشکل‌ها و انجمن‌های صنفی حمل‌ونقلی اظهار داشت : حال بخش حمل‌ونقل ریلی این روزها خوب نیست، نه تنها به خاطر سانحه تأسف ‌بار ریلی و نه فقط به خاطر از دست دادن و استعفای یکی از بهترین‌ مدیران ریلی کشور بلکه بدان دلیل که بسیاری از تلاش‌های همه دست‌ اندرکاران کارکنان بخش ریلی کشور برای کاهش سوانح و بالا رفتن کیفیت خدمات، ناجوانمردانه و به دور از صداقت زیر سؤال رفته است.

وی در ادامه بیان کرد : خصوصی‌سازی در بخش ریلی بدان معنا نیست که سهم سرمایه‌گذاری دولت و هزینه‌های آن باید حذف شود، بلکه باید سرمایه‌ بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری دولت افزوده شود.

موسوی‌نژاد گفت: متأسفانه امروز هزینه های ناشی از برخی واگذاری‌ها و خصوصی‌سازی‌های غیراصولی را به مشتریان و مسافران صنعت ریلی پرداخت می‌کنند.

رئیس انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی گفت: باید ساختار تجاری سازی ریلی مورد توجه باشد و در این حوزه  یارانه‌ای که شرکت‌های خصوصی باید بابت حمل مسافر پرداخت کنند، به این شرکت‌ها فشار سنگینی وارد می‌کند.

تغییر ساختار در بخش ناوگان ریلی امری ضروری است

وی با تأکید بر اینکه تغییر ساختار در بخش ریلی امری ضروری است، گفت:‌ درحال حاضر تحول، مطالبه جدی بخش ریلی کشور است؛ مطالعه تحول در همه راه‌آهن ‌های دنیا نشان می‌دهد که حتی سوانح هم به تغییر ساختارها کمک کرده است.

موسوی‌نژاد بیان نمود : ما امروز نیاز جدی به ۲ هزار دستگاه واگن مسافری و ۶ هزار دستگاه واگن باری داریم. قطعاً تولید داخل هم مورد توجه است، اما سهم اندکی از این نیاز را تأمین می‌کند و بقیه باید از خارج وارد شود، با موانعی مهمی در این حوزه مواجه هستیم.

رئیس انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی گفت : در حال حاضر بسیاری از واگن‌های ثبت سفارش شده در گمرکات کشور منتظر مجوز ورود به داخل است.

وی درانتها اظهار داشت: کارخانه‌های تولیدکننده در داخل نباید مانع توسعه ناوگان ریلی شوند. متأسفانه برخی صنایع مشکلات خود را بر سر بخش حمل‌ونقل پیاده می‌کنند.‌ برخی در همین صنایع و قراردادها حتی قادر به تأمین ضمانت‌نامه برای سیستم حمل‌ونقل ریلی نیستند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

افزایش 12 درصدی رام قطار برای تابستان امسال نسبت به مدت مشابه پارسال

افزایش ۱۲ درصدی رام قطار برای تابستان امسال نسبت به مدت مشابه پارسال

معاون مسافری راه‌آهن در نشستی با خبرنگاران گفت: روزانه ۲۳۶ رام قطار برای روزهای  تابستان ...