خانه » بورس،ارز، سکه » عدم نیاز به مجوز سازمان بورس برای تشکیل صندوق سرمایه گذاری جسورانه
عدم نیاز به مجوز سازمان بورس برای تشکیل صندوق سرمایه گذاری جسورانه
عدم نیاز به مجوز سازمان بورس برای تشکیل صندوق سرمایه گذاری جسورانه

عدم نیاز به مجوز سازمان بورس برای تشکیل صندوق سرمایه گذاری جسورانه

علم‌الهدی، معاون پذیرش ناشران فرابورس، صبح امروز با بیان اینکه صندوق های جسورانه برای تشکیل نیازی به صدور مجوز و نظارت سازمان بورس ندارند، گفت : تا کنون پنج صندوق سرمایه گذاری جسورانه مجوز تاسیس گرفته اند و در مراحل شروع به کار اجرایی قرار دارند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، سید مهدی علم الهدی صبح امروز در نشستی که با هدف معرفی نخستین صندوق سرمایه گذاری جسورانه بازار سرمایه ایران برگزار شد، اظهار داشت : صندوق های جسورانه به رشد و اعتلای علم و دانش جدید در کشور کمک می کنند و در حال حاضر ساختاری پیشنهاد شده تا نقطه شروع متقاضیان صندوق های جسورانه از فرابورس ایران باشد.

معاون پذیرش ناشران فرابورس در ادامه افزود : راه‌اندازی صندوق های سرمایه گذاری جسورانه یکی از آرزوهای فرابورس بوده است و در شکل گیری این صندوق ها سعی شده ساختارهای رایج دنیا در آن رعایت شود تا اگر سرمایه‌گذار خارجی به ایران آمد، با موضوع آشنا وجهانی رو به رو گردد.

عدم نیاز به مجوز جهت تشکیل صندوق سرمایه گذاری جسورانه

علم‌الهدی همچنین بیان کرد : صندوق‌های جسورانه برای تشکیل و اجازه فعالیت نیازی به صدور مجوز و نظارت سازمان بورس نداشته و می‌توانند از ظرفیت‌های بازار سرمایه ایران استفاده کنند.

معاون پذیرش و ناشران فرابورس در انتها بیان داشت : اساسنامه و امیدنامه پیشنهادی سازمان بورس برای این صندوق ها در هیات مدیره مطرح شده  و مورد تایید قرار گرفته است. علت اینکه بورس به این مقوله ورود کرد، این بود که فعالان این حوزه با توجه به الزامات قانون تجارت درباره‌ اداره این شرکت‌ها با مشکلاتی مواجه بودند. قانون توسعه ابزارها اجازه ویژه را به سازمان بورس داده بود که صندوق‌هایی را با اساسنامه مصوب سازمان ایجاد کنند که این اساسنامه امکان تغییر دارد.

علم‌الهدی اظهار کرد: صندوق‌های جسورانه سال‌ها است در کشورهای توسعه یافته وجود دارد و تشکیل شدنشان در کشور ما نیز امری ضروری بود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

الزام شبکه بانکی توسط بانک مرکزی به رعایت بخشنامه جدید

الزام شبکه بانکی توسط بانک مرکزی به رعایت بخشنامه جدید

در حالی بانک‌ها مکلف به اجرای بخشنامه بانک مرکزی در رابطه با رعایت سودهای مصوب ...