خانه » عمومی اقتصاد » عسگر اولادی : حداکثر نرخ رشد ۴ درصد است و تورم بیش از اینهاست
عسگر اولادی : حداکثر نرخ رشد 4 درصد است و تورم بیش از اینهاست
عسگر اولادی : حداکثر نرخ رشد ۴ درصد است و تورم بیش از اینهاست

عسگر اولادی : حداکثر نرخ رشد ۴ درصد است و تورم بیش از اینهاست

آقای عسگر اولادی عضو اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: نرخ رشد اقتصدی در بهترین حالت ۴% بوده و بنده نرخ رشد ۷٫۴% را قبول ندارم. همچنین نرخ تورم اعلام شده بیشتر از این حرفاست.

به گزارش آی آر اقتصاد اسدالله عسگراولادی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه نرخ رشد ۷٫۴ % اقتصاد را در نیمه نخست امسال قبول ندارم، اظهار داشت: براساس آمار بانک جهانی نرخ رشد اقتصادی ایران در نیمه نخست امسال ۴ است اما دولت مدعی است که نرخ رشد به ۷٫۴ رسیده است.

وی با بیان اینکه از میان صنایع بخش نفت و خودرو در نرخ رشد اقتصادی نقش داشته اند، افزود: در حال حاضر بخش صنعت متزلزل است و فقط ۳۰ تا ۴۰ درصد صنایع مشغول فعالیت هستند.

این عضو اتاق بازرگانی ایران به تسهیلات طرح رونق تولید هم اشاره کرد و گفت: در این طرح بخشی از واحدها امکان پرداخت بدهی های خود را پیدا کرده و فعالیت می کنند اما در مجموع رکود شرایط سختی را برای واحدهای تولیدی به وجود آورده است.

عسگر اولادی تصریح کرد: دولت مدعی است که نرخ تورم ۸% است اما با توجه به گرانی ها من این نرخ را هم قبول ندارم و رقم بیشتر از این حرف ها است.

درباره اسدالله عسگر اولادی

نقل از ویکیپدیا پرسی – اسدالله عسگراولادی (زاده ۱۵ اسفند ۱۳۱۲ در چهارراه سیروس، تهران) از برجسته‌ترین بازرگانان ایرانی، معروف‌ترین صادرکننده خشکبار ایران، عضو اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در تمام دوران پس از انقلاب، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین است.منبع برادر وی حبیب‌الله عسگراولادی از سیاست‌مداران مهم ایران بود. او در خانواده بازاری با اصالت دماوندی متولد شد. خانواده او دارای پیشینه یهودی بودند که به اسلام گرویدند. برخی او را یکی از ثروتمندترین افراد ایران به‌شمار آورده و ماهنامه فوربس میزان سرمایه او را حدود ۴۰۰ میلیون دلار برآورد می‌کند. صادرات پسته، زیره، میگو، میوه‌جات خشک و خاویار و واردات شکر و لوازم خانگی مهمترین فعالیت اقتصادی اوست. با این حال عسگراولادی خود را بازرگان کوچکی می‌داند که در زمینه صادرات فعالیت کوچکی دارد و حتی شمارش میلیارد را بلد نیست.

آقای عسگر اولادی عضو اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: نرخ رشد اقتصدی در بهترین حالت ۴% بوده و بنده نرخ رشد ۷٫۴% را قبول ندارم. همچنین نرخ تورم اعلام شده بیشتر از این حرفاست. به گزارش آی آر اقتصاد اسدالله عسگراولادی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه نرخ رشد ۷٫۴ % اقتصاد را در نیمه نخست امسال قبول ندارم، اظهار داشت: براساس آمار بانک جهانی نرخ رشد اقتصادی ایران در نیمه نخست امسال ۴ است اما دولت مدعی است که نرخ رشد به ۷٫۴ رسیده است. وی با بیان اینکه از میان صنایع…

نقد و بررسی

0

خلاصه : این نرخهای بانک جهانی از خود مراکز آمار رسمی کشور گرفته میشود. معلوم نیست ایشان چطور این قضیه را بیان میکند.

امتیاز کاربر : 3.55 ( 1 رای)
کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

کاهش نرخ سود بانکی همچنان یکی از برنامه های بانک مرکزی است

کاهش نرخ سود بانکی همچنان یکی از برنامه های بانک مرکزی است

کاهش نرخ سود بانکی همچنان یکی از برنامه های ثابت بانک مرکزی است؛ بعد از ...