خانه » سایر » عدم موافقت فراکسیون امید با کلیات گزارش تلفیق برنامه ششم توسعه
عدم موافقت فراکسیون امید با کلیات گزارش تلفیق برنامه ششم توسعه
عدم موافقت فراکسیون امید با کلیات گزارش تلفیق برنامه ششم توسعه

عدم موافقت فراکسیون امید با کلیات گزارش تلفیق برنامه ششم توسعه

سخنگوی فراکسیون امید از عدم موافقت این فراکسیون با کلیات گزارش تلفیق برنامه ششم توسعه خبر داد.

بهرام پارسایی، در توضیح جلسه فوق‌العاده فراکسیون امید برای تصمیم‌گیری درباره چگونگی رأی به کلیات لایحه برنامه ششم، اظهار داشت : در این جلسه بعد از اظهارنظر مخالفان و موافقان اکثریت اعضا به این نتیجه رسیدند که به کلیات گزارش تلفیق برنامه ششم توسعه رأی مثبت ندهند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا،سخنگوی این فراکسیون در توضیح دلیل مخالفت فراکسیون امید با گزارش کمیسیون تلفیق برنامه ششم، بیان کرد: لایحه ارائه شده از سوی دولت حدود ۳۰ ماده دارد که کمیسیون تلفیق با انجام تغییرات گسترده‌ای این مواد را به ۱۴۰ ماده رساند. از طرف دیگر طبق اعلام اعضای فراکسیون امید در کمیسیون تلفیق بندهایی که رأی و مصوبه کمیسیون را داشت در گزارش تلفیق حذف شده و بندهایی که برای آن رأی‌گیری صورت نگرفته به گزارش تلفیق افزوده شده است.

افزوده شدن بار مالی ۴۸۵ هزار میلیارد دلاری با گزارش تلفیق برنامه ششم توسعه

بهرام پارسایی به جلسه صبح فراکسیون امید با نوبخت اشاره و اظهار کرد: در این جلسه آقای نوبخت عنوان کرد که با این گزارش تلفیق ۴۸۵ هزار میلیارد دلار به هزینه‌های دولت اضافه می‌شود که نشان می‌دهد این لایحه در عمل غیرقابل اجرا خواهد بود. زمانی که لایحه برنامه از سوی دولت ارائه و در مجلس به همان صورت و بدون تغییر تصویب می‌شد تنها ۳۰ درصد آن محقق می‌گردید اکنون که اختلاف نظر فاحشی بین نظر دولت و مصوبه کمیسیون تلفیق است اجرایی شدن این برنامه سوال برانگیز می باشد.

به گفته وی، اگر قرار باشد گزارش تلفیق برنامه ششم توسعه به همین شکل به تصویب اکثریت برسد کشور در آینده با بحران جدی مواجه خواهد شد که این دلایل باعث می شود اکثریت اعضای فراکسیون به مخالفت با کلیات رأی دهند.

پارسایی در مورد اینکه آیا در فراکسیون امید در خصوص عواقب عدم رأی به کلیات صحبت شده است، اظهار داشت : اعتقاد ما بر این است که اگر ۶ ماه دیگر لایحه برنامه پنجم تمدید شود کشور ضرر چندانی نمی‌کند چون در حالت فعلی کمتر از ۳۰ درصد از برنامه‌های توسعه اجرا شده و بالغ بر ۷۰ درصد آن اجرایی نشده است. لذا وجود لایحه‌ای کامل و شفاف برای پنج سال آینده به نفع کشور است تا اینکه مجلس بخواهد لایحه‌ای را به تصویب برساند که ابهامات زیادی دارد.

سخنگوی فراکسیون امید در پایان گفت: فراکسیون امید موافق تمدید برنامه پنجم توسعه است تا دولت لایحه جدید و با قابلیت اجرایی شدن به مجلس ارائه نماید چون معتقدیم گزارش تلفیق لایحه برنامه ششم قابل اجرا نبوده و به گفته آقای نوبخت بار مالی بالغ بر ۴۸۵ هزار میلیارد تومان را به هزینه‌های دولت اضافه می‌کند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

طرح تحول سلامت بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان برای کشور بدهی ایجاد کرده است

طرح تحول سلامت بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان برای کشور بدهی ایجاد کرده است

طبق اظهارات عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، طرح تحول سلامت بیش از ۲۰ هزار ...