خانه » خودرو و حمل و نقل » انعقاد قرارداد با ایرباس طی هفته جاری در صورت نهایی شدن
انعقاد قرارداد با ایرباس طی هفته جاری در صورت نهایی شدن
انعقاد قرارداد با ایرباس طی هفته جاری در صورت نهایی شدن

انعقاد قرارداد با ایرباس طی هفته جاری در صورت نهایی شدن

به گفته وزیر راه و شهرسازی متن قرارداد با ایرباس طی هفته جاری نهایی شده و امضا خواهد شد.

عباس آخوندی در حاشیه بازدید از نمایشگاه راهسازی، راهداری، حمل‌ونقل و صنایع وابسته با بیان این مطلب گفت: خوشبختانه پس از نهایی شدن توافق با بوئینگ مذاکرات با شرکت ایرباس نیز به مراحل پایانی خود رسیده و در روزهای آینده قرارداد با ایرباس نهایی می‌شود. به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، آخوندی همچنین از برنامه این وزارت برای افتتاح بخش جدید آزاد راه قزوین – رشت خبر داد.

وی با اشاره به فرارسیدن روز حمل ‌و نقل، اظهار کرد: پس از آنکه رانندگان در ایام جنگ با فرمان امام خمینی (ره) تمام کالاهای باقی‌مانده در بندر شهید رجایی را به نقاط مختلف کشور رساندند، روز ۲۶ آذرماه به عنوان روز حمل‌ونقل در ایران مطرح شد که وزارت راه و شهرسازی در طول سال‌های گذشته تلاش کرده با استفاده از توان بخش خصوصی نسبت به ارتقاء این حوزه برنامه ریزی نماید.

مشارکت ۹۰ درصدی بخش خصوصی در نمایشگاه امسال

آخوندی پس از بیان جزئیات قرارداد با ایرباس ، با بیان اینکه نمایشگاه امسال با مشارکت ۹۰ درصدی بخش خصوصی آغاز به کار کرده است، تاکید نمود : در حوزه حمل‌ونقل نوآوری‌های بزرگ و مهمی مورد استفاده قرار گرفته که اصلی‌ترین محور آن استفاده از تجهیزات IT و دوربین‌های فناوری است. همچنین برای نخستین بار در نمایشگاه از سیستم روسازی بتنی جاده‌ها رونمایی شد که می‌تواند فکری جدی به حال مازاد تولید سیمان در کشور کند.

آخوندی با بیان اینکه در چند روز آینده ۵۰۰ دوربین نظارتی جدید در جاده‌های کشور آغاز به فعالیت می کنند، عنوان کرد: این دوربین‌ها مدیریت جاده‌ها را جهت ارتقاء ایمنی تسهیل کرده و اطلاعات دقیق تری در اختیار مردم قرار می‌دهد.

تکمیل پروژه آزادراه قزوین -تهران در آینده نزدیک

وزیر راه و شهرسازی همچنین از نهایی شدن ساخت قسمت باقی‌مانده پروژه آزاد راه قزوین – رشت خبر داد و گفت: گلوگاه ترافیکی اصلی در این پروژه در محدوده منجیل قرار دارد که در طول ماه‌های گذشته با کار اجرایی جدی پیگیری شده و انتظار داریم تا دو هفته آینده به افتتاح برسد. در این زمینه یک پل مهم در منطقه منجیل قرار داشت که امیدواریم کار ساخت آن به زودی به اتمام برسد.

آخوندی در انتها اضافه کرد: در طول هفته‌های گذشته بازدیدهایی از پروژه‌های مهم آزادراهی کشور صورت گرفته که میی توان به پروژه حرم تا حرم که در دو محور گرمسار به سمنان و سبزوار به مشهد انجام می‌شود، اشاره نمود. همچنین کنارگذر جنوبی تهران نیز با پیگیری‌های جدی کار خود را ادامه داده که انتظار داریم قطعه چهارم آن از آبیک تا چرمشهر حداکثر تا بهار سال آینده به افتتاح برسد.

وی همچنین علاوه با قرارداد با ایرباس از انعقاد قراردادهای جدید در حوزه بنادر و کشتیرانی خبر داد و اظهار کرد: در این حوزه بخش خصوصی حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید در حوزه پس کرانه دریایی انجام داده است که این موضوع می‌تواند برای ما نتایجی جدی و مهم به همراه داشته باشد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*