خانه » اخبار جهان » صادرات پوشاک ۷۰ میلیون دلاری در مقابل ظرفیت ۱۵ میلیارد دلاری
صادرات پوشاک 70 میلیون دلاری در مقابل ظرفیت 15 میلیارد دلاری
صادرات پوشاک ۷۰ میلیون دلاری در مقابل ظرفیت ۱۵ میلیارد دلاری

صادرات پوشاک ۷۰ میلیون دلاری در مقابل ظرفیت ۱۵ میلیارد دلاری

محمد جواد صدق‌آمیز – مدیر مرکز پژوهش‌های اتحادیه صنف پوشاک تهران – با اشاره به اینکه چین، امریکا، ژاپن و آلمان به ترتیب بزرگترین وارد کنندگان و صادرکنندگان پوشاک ایران هستند، اظهار داشت : نکته‌ای که در این رابطه باید به آن توجه داشت این است که با در نظر گرفتن الگوی جمعیتی آلمان فعال‌ترین واردکننده و صادرکننده در این صنعت در دنیا است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی با اشاره به اینکه باید سهم پوشاک ایران در بازارهای جهانی مشخص‌شود، اعلام کرد: بر اساس قیمت نیروی کار، منابع اولیه، انرژی و زیرساخت‌ها سالانه ظرفیت ۱۲ میلیارد دلار صادرات در بخش البسه وجود دارد در حالی که هم‌اکنون میزان کل صادرات نساجی و البسه ایران، ۷۰ میلیون دلار است که باید اذعان کرد وضعیت صادرات در این بخش در نقطه بسیار بدی قرار دارد در حالی که ظرفیت صادرات در این بخش بسیار بالاست.

صدق‌آمیز با بیان اینکه در حال حاضر فقط ظرفیت پاسخ‌ گویی به ۷۰ درصد از نیاز بازار داخل در بخش لباس وجود دارد، گفت: مسئله قابل بیان این است که یک کشور نمی‌تواند همه نیازهای پوشاک خود را تامین کند و با توجه به ذائقه مردم باید مقوله برندهای خارجی نیز مدنظر قرار گیرد.

سرانه مصرف ۱۵ میلیارد دلاری پوشاک!

مدیر مرکز پژوهش‌های اتحادیه صنف پوشاک تهران با بیان اینکه سرانه مصرف البسه ایرانی‌ها سالانه ۱۵ میلیارد دلار است، خاطرنشان ساخت : امروزه از این رقم امکان تامین ۳۵ درصدی در خصوص نیاز پوشاک داخل وجود دارد اما از همه ظرفیت‌ها در این بخش استفاده نمی‌شود چرا که باید بتوانیم حداقل ۷۰ درصد سرانه مصرف ایرانی‌ها در بخش لباس را به خود اختصاص دهیم.

به گفته وی در حال حاضر امکان ایجاد یک میلیون فرصت شغلی در زمینه صادرات و واردات پوشاک در کشور وجود دارد و باید بتوانیم از ۱۵ میلیارد دلار سرانه مصرف ایرانی‌ها در سال، سهم ۷۰ درصدی را به خود اختصاص دهیم تا بخش عمده‌ای از نیاز داخل توسط نیروی کار داخل تامین شود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

انگلیس به دنبال ایجاد روابط تجاری و اقتصادی با ایران در پسابرجامانگلیس به دنبال ایجاد روابط تجاری و اقتصادی با ایران در پسابرجام

انگلیس به دنبال ایجاد روابط تجاری و اقتصادی با ایران در پسابرجام

مطابق اعلام وزارت امور خارجه انگلیس طی بیانیه ای فهرست ایران پس از برداشته شدن ...