خانه » اخبار جهان » ولی الله سیف رییس هیئت مدیره خدمات مالی اسلامی در سال ۲۰۱۷
ولی الله سیف رییس هیئت مدیره خدمات مالی اسلامی در سال 2017
ولی الله سیف رییس هیئت مدیره خدمات مالی اسلامی در سال ۲۰۱۷

ولی الله سیف رییس هیئت مدیره خدمات مالی اسلامی در سال ۲۰۱۷

بانک مرکزی ایران برای سال ۲۰۱۷، ریاست هیئت مدیره خدمات مالی اسلامی را بر عهده خواهد گرفت، اقدامی که می تواند به هماهنگی بیشتر نظام بانکداری ایران با همتایانش در آسیا و خاورمیانه کمک کند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از رویترز، بانک مرکزی ایران ریاست هیئت مدیره خدمات مالی اسلامی را بر عهده خواهد گرفت، که می تواند باعث هماهنگی بیشتر نظام بانکداری ایران با همتایانش در آسیا و خاورمیانه شود.

بانک های ایرانی که سال ها به دلیل تحریم های غرب از سیستم بانکی در جهان دور بوده اند تمایل دارند همکاری با بانک های خارجی را از سر گرفته و توافقاتی در زمینه های مختلف از تامین مالی پروژه های زیرساختی گرفته تا بیمه تجارت خارجی با آنها انجام دهند.

سال ها دوری از سیستم به روز بانکی بین المللی موجب شده که عملکرد سیستم بانکی ایران به سمتی برود که احتمالا می توانند در تضاد با دیگر مراکز مالی اسلامی باشد، اما هیئت مدیره خدمات مالی اسلامی مستقر در کوالالامپور مالزی می تواند به کاهش این اختلافات کمک شایانی کند.

شروع ریاست هیئت مدیره خدمات مالی اسلامی از اول ژانویه ۲۰۱۷

شورای هیئت مدیره خدمات اسلامی طی گزارشی اعلام نمود که ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی ایران را از اول ژانویه ۲۰۱۷ به عنوان رئیس انتخاب کرده و فاضل کبیر، رئیس کل بانک مرکزی بنگلادش نیز به عنوان معاون رئیس انتخاب شده است.

هیئت مدیره خدمات مالی اسلامی یکی از نهادهای اصلی استانداردساز در زمینه مالیه اسلامی است که  دستورالعمل هایی را در حوزه های مختلف بانکداری اسلامی شامل بانکداری، کفایت سرمایه و مدیریت ریسک نقدینگی تهیه و منتشر می کند.

از سال ۱۹۸۳، کل سیستم بانکی ایران که شامل ۳۴ بانک با ارزش دارایی مجموعا ۱۴٫۴۵۱ تریلیون ریال (۴۴۸ میلیارد دلار) است، از اصول بانکداری اسلامی تبعیت می کند. این رقم حدود یک سوم کل دارایی های بانکداری اسلامی در جهان را تشکیل می دهد، هرچند که نسخه بانکداری اسلامی ایران تفاوت هایی قابل ملاحظه با بانکداری اسلامی در حال اجرا با دیگر کشورهای مسلمان دارد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

  1. بله درست میفرمایند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تشدید خرید و فروش سپرده های برخی موسسات اعتباری

تشدید خرید و فروش سپرده های برخی موسسات اعتباری

با تشدید جریان خرید و فروش سپرده های برخی موسسات اعتباری و سوء استفاده دلالان ...