خانه » اخبار جهان » برداشت۱ میلیارد دلار از دارایی های ایران در بانک‌های کره جنوبی
برداشت۱ میلیارد دلار از دارایی های ایران در بانک‌های کره جنوبی
برداشت۱ میلیارد دلار از دارایی های ایران در بانک‌های کره جنوبی

برداشت۱ میلیارد دلار از دارایی های ایران در بانک‌های کره جنوبی

دادگستری آمریکا طی بیانیه ای اعلام نمود، یک مرد اهل آلاسکا به همراه یک آمریکایی و سه ایرانی دیگر، در معاملات کلاهبردارانه با هدف خروج دارایی های متعلق به ایران به ارزش حدودا یک میلیارد دلار از بانک های کره جنوبی دست داشته اند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از رویترز، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد، یک مرد آلاسکایی به دور زدن تحریم ها علیه ایران و پولشویی متهم شده است.

بر اساس بیانیه  دادگستری آمریکا، کنت زونگ ۷۷ ساله  به همراه یک آمریکایی و سه ایرانی دیگر، در معاملات کلاهبردارانه با هدف تبدیل و خروج دارایی های متعلق به ایران به ارزش حدودا یک میلیارد دلار از بانک های کره جنوبی دست داشته اند.

زونگ متهم به تبانی برای نقض قانون اختیارات اقتصادی اضطراری آمریکا، مقررات مربوط به تحریم ها علیه ایران و تراکنش های مرتبط با دور زدن تحریم ها و همچنین پولشویی است.

ریچ کارتنر، وکیل تسخیری زونگ اعلام کرد به دلیل اینکه هنوز ملاقاتی با متهم نداشته نمی تواند در مورد این پرونده اظهار نظر کند.

بر اساس بیانیه وزارت دادگستری آمریکا، همدستان ایرانی زونگ بین ۱۰ تا ۱۷ میلیون دلار بابت این کار به وی پرداخت کرده اند.

خرید املاک، خودرو و سهام در یک کشتی تفریحی با دارایی برداشت شده

مقامات دخیل در پرونده  گفتند، در پیشبرد این نقشه زونگ ۱۰ میلیون دلار از کره جنوبی به همدست خود در آنچوریج آلاسکا انتقال داده که در آنجا صرف خرید املاک، خودرو و سهامی در یک کشتی تفریحی شده است.

زونگ همچنین در ارتباط با دریافت دستمزد ۱۰ میلیون دلاری اش متهم به تبانی برای پولشویی شده است.

دادگستری آمریکا اعلام نموده در صورت اثبات اتهام پولشویی، زونگ با مجازات حداکثر ۱۰ سال زندان و جریمه نقدی حداکثر ۲۵۰ هزار دلاری مواجه خواهد بود.

بر اساس کیفرخواست تنظیمی دولت آمریکا، زونگ و همدستانش در فاصله سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴، از کسب و کارها و تراکنش های متعدد تقلبی برای گول زدن و خروج حدود یک میلیارد دلار از دارایی های متعلق به ایران از حساب های بانکی کره جنوبی استفاده کرده اند.

متهمان رگولاتورهای مالی کره جنوبی را گول زده اند تا آنها فکر کنند این معاملات قانونی بوده و سپس پول ها را به ارزهای رایج تری نظیر دلار و یورو تبدیل کرده اند که این پول های تبدیل شده به بیش از ۱۰ کشور جهان از جمله آمریکا، امارات، سوئیس، آلمان، اتریش و ایتالیا منتقل شده اند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

۷۲ هزار میلیارد تومان درآمد نفتی در اوج صادرات طی سال‌گذشته

۷۲ هزار میلیارد تومان درآمد نفتی در اوج صادرات طی سال‌گذشته

مسئولان اقتصادی معتقدند در اوج صادرات در سال‌گذشته ۷۲ هزار میلیارد تومان درآمد نفتی داشتیم ...