خانه » اخبار جهان » پیش بینی آینده ای خوش برای سرمایه گذاران و بازار جهانی فلز مس
پیش بینی آینده ای خوش برای سرمایه گذاران و بازار جهانی فلز مس
پیش بینی آینده ای خوش برای سرمایه گذاران و بازار جهانی فلز مس

پیش بینی آینده ای خوش برای سرمایه گذاران و بازار جهانی فلز مس

دیدگاه هایی که اخیراً درباره افق بازار مس این فلز اساسی مطرح شده نشان می دهد اکثر تحلیلگران جهان خوشبین تر شده اند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از میزان، قیمت این فلز با اندکی نوسان حول ۵۸۵۰ دلار در هر تن قرار گرفته است.

بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس در گزارش جدید خود بیان کرده است، تغییر چشم انداز عرضه و تقاضا عامل رشد اخیر قیمت این فلز است ما را به این نتیجه رسانده که حداقل درنیمه نخست سال آینده میلادی شرایط برای رشد قیمت این فلز فراهم است.

افزایش تقاضا دلیل افزایش قیمت مس

با آنکه برخی تحلیلگران معتقدند رشد اخیر قیم مس و برخی دیگر از فلزات اساسی حاصل سفته بازی بوده اما باید توجه داشت که شاخص های بنیادی بازار یعنی وضعیت عرضه و تقاضا تغییر کرده و برهمین مبناست که می توان گفت تمامی رشد قیمت ها غیرمنطقی نبوده است.

رشد تقاضا در ماه های اخیر بالاتر از پیش بینی ما بوده است و با ادامه روند این رشد در ماه های آینده ادامه پیدا خواهد کرد و مازاد عرضه از میان خواهد رفت. با توجه به رونق بخش صنعت در اقتصادی های بزرگ، چشم انداز تقاضا برای مس در سال آینده میلادی بسیار امید بخش تر از امسال شده است.

ماه گذشته میلادی، همزمان با افزایش قیمت زغال سنگ، فولاد و دیگر مصالح ساختمانی، بهای تولید کننده در چین که بزرگ ترین مصرف کننده فلزات اساسی در جهان است با بالاترین سرعت در پنج سال اخیر افزایش یافته است.همچنین گزارش های مثبت از بخش های تولید کارخانه ای چین، آمریکا و اروپا ثابت می کند که شرایط اقتصادی جهان روبه بهبود و رونق است واین روند ادامه پیدا خواهد کرد و بدین ترتیب تقاضا افزایش خواهد یافت.

پیش بینی می شود سال آینده میلادی بازار مس با کسری ۱۸۰ هزار تنی عرضه مواجه شود. پیشتر مازاد ۳۶۰ هزار تنی برای بازار مس در سال آینده پیش بینی شده بود.

در شش ماه آینده متوسط قیمت هر تن مس ۶۲۰۰دلار خواهد بود

در سه ، شش و ۱۲ ماه آینده متوسط قیمت مس به ترتیب ۵۸۰۰ دلار، ۶۲۰۰ دلار ، و ۵۶۰۰ دلار خواهد بود. قبلا این ارقام ۵۰۰۰ دلار، ۴۸۰۰دلار و ۴۸۰۰ دلار پیش بینی شده بود.

درسال های اخیر، دولت چین برای کمک به رونق اقتصادی این کشور از سیاست های پولی ومالی انبساطی استفاده کرده است و در صورت افزایش ارزش دلار افزایش قیمت مس محدودتر خواهد بود این در حالی است که رونق در بخش ساخت و ساز و تولید کارخانه ای عاملی برای افزایش مصرف فلزات اساسی است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

شورای رقابت و اثبات انحصار عرضه محصولات فولادی در بورس کالا

شورای رقابت و اثبات انحصار عرضه محصولات فولادی در بورس کالا

مطابق نظرات یک مقام مسئول هم اکنون قیمت پایه محصولات فولادی با بیش از ۳۰ ...