خانه » صنعت و معدن » وزارت صنعت، معدن و تجارت در پی کاهش سود تسهیلات اعطایی به صنعتگران
وزارت صنعت، معدن و تجارت در پی کاهش سود تسهیلات اعطایی به صنعتگران
وزارت صنعت، معدن و تجارت در پی کاهش سود تسهیلات اعطایی به صنعتگران

وزارت صنعت، معدن و تجارت در پی کاهش سود تسهیلات اعطایی به صنعتگران

تا کنون ۱۸ هزار واحد صنعتی در کشور موفق به دریافت تسهیلات با نرخ سود ۱۸ درصد شده اند که در پی کاهش سود تسهیلات اعطایی به صنعتگران هستیم.

علی یزدانی، معاون وزیر صنعت در حاشیه سفر وزیر صنعت به خوزستان در جمع خبرنگاران در اهواز اظهار کرد: ۹۵۰ شهرک صنعتی و ۹ منطقه ویژه اقتصادی در کشور وجود دارد که از این تعداد حدود ۲۹۶ ناحیه صنعتی و مابقی به شکل شهرک صنعتی هستند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی در ادامه افزود: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون برای ۷ هزار و ۵۰۰ واحد راکد که شامل ۱۹ درصد واحدهای موجود در شهرک ها هستند، اقدامات موثری برای راه اندازی مجدد آنها انجام شده است که می توان به اعطای تسهیلات با نرخ سود اندک اشاره کرد.

یزدانی تصریح کرد: برای رونق واحدهای تولیدی سامانه بهین یاب ایجاد شد که بنگاه ها یا طرح های صنعتی نیمه ‌کاره ثبت نام کردند و این واحدها توسط گروهی پایش و ارزیابی شدند و در نهایت به صنایع واجد شرایط دریافت تسهیلات، تسهیلات مناسبی اعطا شد.

وی گفت: این کارگروه های رفع موانع تولید در استان ها به ریاست استانداران تشکیل شده اند که طرح های متقاضی وام پس از بررسی و تایید در این کارگروه، به بانک ها معرفی می شوند و بانک ها باید طبق نرخ‌ شورای پول و اعتبار تسهیلاتی با سود ۱۸ درصد را به این واحدها پرداخت کنند.

دریافت تسهیلات با سود اندک توسط ۱۸ هزار واحد صنعتی

یزدانی ادامه داد: تاکنون ۱۸ هزار واحد از بانک ها این نوع تسهیلات را دریافت کرده اند اما کاهش سود بانکی از مصوبات شورای پول و اعتبار است و در این زمینه رایزنی هایی از سوی وزارت صورت گرفته است تا سود این تسهیلات کاهش پیدا کند زیرا وقتی نرخ تورم پایین تر از ۱۰ درصد باشد، نرخ تسهیلات نیز باید کاهش یابد.

وی در انتها خاطر نشان کرد: لایحه جدید نظام بانکی کشور در دست تدوین است و نمایندگان طرحی در این زمینه دارند که امیدوار هستیم به نتیجه برسد تا سود تسهیلات اعطا شده به واحدهای تولیدی نیز کاهش پیدا کند تا بدین وسیله واحدهای صنعتی مجددا راه اندازی شوند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

پیش بینی آینده بازار مسکن در سال ۹۷ و رشد و رونق آن

پیش بینی آینده بازار مسکن در سال ۹۷ و رشد و رونق آن

پیش بینی آینده بازار مسکن در سال ۹۷ نیز هر چند پیش فرض‌های گوناگون، منجر ...