خانه » سایر » مبارزه و حذف فساد اداری از سیاست‌های اصلی سازمان امور مالیاتی
مبارزه و حذف فساد اداری از سیاست‌های اصلی سازمان امور مالیاتی
مبارزه و حذف فساد اداری از سیاست‌های اصلی سازمان امور مالیاتی

مبارزه و حذف فساد اداری از سیاست‌های اصلی سازمان امور مالیاتی

محمدحسن بازیار صبح امروز در جلسه شورای اداری اداره کل امور مالیاتی استان کرمان به اهمیت موضوع سلامت اداری اشاره نموده و اظهار کرد: به بیان  رییس کل سازمان امور مالیاتی، سلامت اداری وریشه کن ساختن فساد اداری یکی از برنامه‌های اساسی در سازمان است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، مدیر کل دفتر مدیریت ارزیابی عملکرد و هماهنگی هیاتهای رسیدگی به تخلفات اداری سازمان امور مالیاتی کشور گفت : ایجاد اعتماد بین مردم و سازمان، نظارت سیستمی هوشمندانه و شایسته سالاری همگی بسترساز رشد، توسعه و تحقق درآمدهای پاک مالیاتی است.

وی همچنین به نقش مهم نظارت درون سیستمی اشاره کرد و گفت: مراجع نظارتی درون سازمانی یا درون سیستمی می توانند نقش بسیار مهمی در کشف، اصلاح و حتی پیشگیری از بروز تخلفات و مفاسد اداری داشته باشند.

ریشه یابی فساد اداری با نظارت مستمر

بازیار در ادامه اضافه کرد: با نظارت مستمر می توان عوامل تخلف را ریشه یابی کرد و را ه های موثری را برای برخورد با عاملان این پدیده شوم، پیدا کرده و با ارائه راهکارهای کارآمد و قانونی از بروز هرگونه فساد در سطح سازمان ممانعت به عمل آورد.

وی به سخنان رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور مبنی بر پاکدستی ۹۸ درصد کارکنان این سازمان اشاره کرد و ادامه داد: باید با آسیب شناسی دقیق می توان گروه قلیل را شناسایی کرد و محیط اداری را امن و پاک کرد.

مدیر کل دفتر مدیریت ارزیابی عملکرد و هماهنگی هیاتهای رسیدگی به تخلفات اداری سازمان امور مالیاتی کشور در انتها افزود: اکثر همکاران مالیاتی، افراد سالم و کارآمدی هستند لکن تخلفات اندک نیز موجب بدبینی به نظام مالیاتی خواهد شد.

بازیار گفت: باید با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود قانونی برای تحکیم و تقویت سازمان تلاش کرده و با درک جامع از ضرورت های پیش رو در کشف تخلفات و ارتقاء سلامت نظام مالیاتی کشور بیش از پیش اهتمام می ورزیم.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

مصوبات جلسه هیات وزیران درباره استفاده از سامانه صندوق فروش

مصوبات جلسه هیات وزیران درباره استفاده از سامانه صندوق فروش

هیات وزیران عصر روز یکشنبه مورخه ۱۷ تیرماه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن ...