خانه » عمومی اقتصاد » بهترین بستر برای فعالیت زنان تحصیلکرده و ماهر تعاونی ها هستند
بهترین بستر برای فعالیت زنان تحصیلکرده و ماهر تعاونی ها هستند
بهترین بستر برای فعالیت زنان تحصیلکرده و ماهر تعاونی ها هستند

بهترین بستر برای فعالیت زنان تحصیلکرده و ماهر تعاونی ها هستند

مشاور امور بانوان وزیر تعاون، راه‌های تبعیت‌آمیز و جنسیتی و عدم باور توانمندی‌های زنان را از جمله محدودیت‌های پیش‌روی مشارکت زنان در جامعه دانست و گفت : امروز نمی‌توان نقش زنان را تنها به وظیفه مادری و همسرداری خلاصه کرد بلکه با استفاده از تعاونی های زنان به افزایش این مشارکت پرداخت.

وحید نگین در همایش مدرسه تعاونی، اقتصاد مشارکتی، اظهار نمود : تعاونی‌ های زنان در شناسایی مشکلاتی که در جامعه ناشناس مانده می‌توانند به دولت کمک کنند و راهکارهای ایجاد اشتغال و کارآفرینی در کشور را برای کاهش بیکاری ارائه دهند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی گفت: امروز در تمام دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که اگر بخواهیم همه مسائل اجتماعی را تنها از طریق دولت و سیاست‌گذاری‌های آن دنبال کنیم امکان‌پذیر نمی شود و دولت همراهی بدنه عظیمی از جامعه را می‌خواهد که با تعاونی ها نمود پیدا می کند.

به گفته مشاور امور بانوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای رسیدن به اهداف پایدار نیازمند استفاده از ظرفیت تمام جامعه و گروه‌های آن هستیم و با توجه به این‌که بخش عظیمی از این جمعیت را زنان تشکیل می‌دهند باید مشارکت زنان در فرآیند توجه بیش از پیش گسترش یابد.

نگین با بیان این ‌که مشارکت زنان تنها به معنای رای دادن نیست، ادامه داد: این مشارکت فراتر و در برگیرنده کنش فردی و گروهی و اجتماعی در تصمیم‌گیری‌ها می باشد، به‌ نحوی که مشارکت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی زنان را به دنبال داشته باشد.

وی در ادامه با انتقاد از مشارکت اندک زنان در بخش‌های مختلف اقتصادی، خاطر نشان ساخت: متاسفانه برخی محدودیت‌های خانوادگی، نگاه‌های جنسیتی و تبعیض‌آمیز و عدم باور به توانمندی‌ها مانع پیشرفت و مشارکت گسترده زنان در جامعه شده است.

امیدواری وزارت تعاون به کاهش بیکاری از طریق تعاونی زنان

مشاور امور بانوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در کنار آن فرهنگ مردم‌سالارانه و حساسیت به زنان در کشور را هم باید به آن اضافه کرد، در صورتی که نقش زنان امروز تنها به وظیفه مادری و همسرداری خلاصه نمی‌شود و فقط این مسئولیت در کنار دیگر نقش ‌های زنان در اولویت است.

نگین در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به افزایش ورودی زنان و دختران به دانشگاه‌ها، اضافه کرد: اگر به امید دولت باشیم که این نیروی آماده به کار و فارغ‌التحصیل را جذب کند، امکان‌پذیر نمی باشد چون دولت همین حالا با تورم نیروی انسانی در بدنه خود مواجه است لذا با توجه به این مساله و مشکلات موجود در بخش خصوصی پیشنهاد ما برای جذب افراد و حضور فعالانه زنان بستر تعاونی ها می باشد.

وی در انتها گفت: اگر تعاونی‌ها به عنوان فضایی مشارکت‌گونه برای ایجاد یک سازمان اقتصادی مدنظر قرار بگیرند بهترین بستر برای فعالیت زنان تحصیلکرده و ماهر در آینده خواهند بود.

مشاور امور بانوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان با تاکید بر ضرورت حمایت دولت از تعاونی‌ها در بخش کارآفرینی اجتماعی، خاطر نشان کرد: با نگاه ویژه‌ای که معاونت امور تعاون وزارت کار برای استفاده از پتانسیل‌ها و ظرفیت تعاونی‌های زنان دارند امیدواریم با همکاری بدنه غیردولتی شرایط مناسبی برای ارائه‌ی آموزش در حوزه مهارت، اعتبارات و قوانین فراهم گردد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

نرخ بیکاری در ۱۳ استان کشور کاهش پیدا کرده است

نرخ بیکاری در ۱۳ استان کشور کاهش پیدا کرده است

بابک دین پرست معاون اقتصادی وزیر کشور، در جلسه شورای اداری لرستان اظهار داشت: نرخ ...