خانه » عمومی اقتصاد » بررسی و ارزیابی عملکرد اقتصاد مقاومتی وزارت اقتصاد
بررسی و ارزیابی عملکرد اقتصاد مقاومتی وزارت اقتصاد
بررسی و ارزیابی عملکرد اقتصاد مقاومتی وزارت اقتصاد

بررسی و ارزیابی عملکرد اقتصاد مقاومتی وزارت اقتصاد

نشست بررسی و ارزیابی عملکرد اقتصاد مقاومتی وزارت امور اقتصادی و دارایی با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور عصر امروز در محل سالن جهاد اقتصادی این وزارت برگزار گردید.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، در این نشست که با حضور مدیران و روسای سازمانهای تابعه این وزارتخانه، مدیران عامل بانکها و بیمه ها برگزار شد،  علی طیب نیا وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به پیگیری های معاون اول رئیس جمهور به عنوان رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی گفت: در اولین حضور معاون اول رئیس جمهور در وزارت اقتصاد، برنامه های عملیاتی اولویت دار این وزارتخانه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر اقتصاد ادامه داد : امروز با حضور رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی، وزارتخانه در راستای برنامه های  اولویت دار اقتصاد مقاومتی گزارش ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد.

وی تاکید نمود : سیاستهای اقتصاد مقاومتی فرصتی بود که در اختیار کشور قرار گرفت تا قدمهای موثری در راستای ساختن زیربنای اقتصاد کشور برداشته شود.

اهداف ستاد اقتصاد مقاومتی

وی تصریح کرد: اقدامات این ستاد در دو حوزه مشکلات اقتصادی مربوط به دولتی بودن و نفتی بودن اقتصاد ایران صورت می گیرد.

طیب نیا هدف از اجرای اقدامات این ستاد را دستیابی به رشد اقتصادی بالا، جلوگیری از نوسانات نرخ رشد اقتصادی و نیز افزایش سهم بهره وری در رشد اقتصادی و جایگاه دانش و فناوری عنوان نمود.

وی خاطرنشان کرد : ما موفق شدیم برای اولین بار در اقتصاد ایران یک برنامه کمی عملیاتی زمانبندی شده طراحی، تنظیم و اجرا نماییم. اهداف این برنامه به صورت کمی بیان شده و برنامه ها و فعالیتهای لازم برای دستیابی به این اهداف شناسایی می شود.

طیب نیا در انتها افزود: کلیه برنامه ها به ستاد اقتصاد مقاومتی گزارش می شود و رئیس این ستاد نیز با حضور در وزارتخانه ها، برنامه ها را هدایت خواهد کرد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

اقتصاد ایران در بهره‌وری جایی نداشته و رشد اقتصادی با اتلاف منابع همراه است

اقتصاد ایران در بهره‌وری جایی نداشته و رشد اقتصادی با اتلاف منابع همراه است

معاون پارلمانی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اقتصاد ایران در بهره‌وری جایی نداشته و ...