خانه » بورس،ارز، سکه » توقف شاخص کل بورس تهران در نزدیکی ۵۷ هزار واحد
توقف شاخص کل بورس تهران در نزدیکی 57 هزار واحد
توقف شاخص کل بورس تهران در نزدیکی ۵۷ هزار واحد

توقف شاخص کل بورس تهران در نزدیکی ۵۷ هزار واحد

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از فارس؛ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه ۲۴ آذرماه ۹۵، با کاهش ۵۷ واحدی روی رقم ۸۰ هزار و ۶۸۳ واحد ایستاد.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با کاهش ۲ واحدی به رقم ۸۶۵ واحد رسید.

براساس این گزارش امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت ایران خودرو با ۴۲ واحد و فولاد مبارکه و ملی صنایع مس ایران هر یک به میزان ۳۳ واحد، بیشترین تاثیر مثبت را بر میزان شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت پالایش نفت اصفهان با ۳۷ واحد، مخابراتی ایران با ۲۱ واحد و پالایش نفت تهران با ۱۶ واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را بر روی این شاخص از خود نشان دادند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۲۴۰ میلیارد تومان رسید که حاصل دست به دست شدن بیش از ۹۶۵ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۸ هزار و ۴۳۲ نوبت داد و ستد بود.

کد به کدهای حقوقی امروز در بازار بورس تهران

به گزارش فارس، موج گسترده معاملات کد به کد و درون گروهی حقوقی‌ها برای حمایت از حجم ارزش معاملات روزانه سهام و تثبیت شاخص‌ها در مقدار فعلی امروز به اوج خود رسید، به طوری که در جریان معاملات عادی سهام نیز بازارگردان ملی صنایع مس ایران بیش از ۹۰ میلیون سهم را میان کدهای درون گروهی منتقل کرد.

در نماد معاملاتی ملی صنایع مس ایران در عین حال اندکی بیش از ۵۲ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۰٫۵ میلیارد تومان امروز از سوی سهامدار عمده کد به کد شد.

اندکی بیش از ۳۹ میلیون سهم فولاد مبارکه اصفهان نیز به ارزش بیش از ۵ میلیارد تومان کد به کد شد. ۳۹ میلیون سهم سرمایه‌گذاری اقتصاد نوین اما به ارزش بیش از ۱۸ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده منتقل شد.

۳۳ میلیون سهم فولاد خوزستان به ارزش بیش از ۱۱٫۵ میلیارد تومان میان حقوقی‌های عمده این سهم انتقال داده شد. در پتروشیمی مبین نیز اندکی بیش از ۳۱ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۲ میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده در کدهای درون گروهی تجمیع شد. کمتر از ۳۰ میلیون سهم صنعتی دریایی ایران نیز به ارزش بیش از ۸ میلیارد تومان کد به کد شد.

امروز ۲۰ میلیون سهم بیمه اتکایی امین به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان میان کدهای سهامدار عمده انتقال داده شد. در سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی نیز ۲۰ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی انتقال داده شد. ۱۶ میلیون سهم گسترش صنایع انرژی آذرآب اما به ارزش بیش از ۳٫۵ میلیارد تومان با معاملات درون گروهی همراه بود.

کاهش بی اعتمادی سرمایه گذاران با کد به کد حقوقی

امروز بازار سهام در محاصره معاملات کد به کد و سهامداران عمده تلاش کرد، تا اندکی از فضای بی‌اعتمادی و پراسترس این تالار  را در پشت این معاملات پنهان کند.

در این بین نماد معاملاتی ذوب‌آهن اصفهان پس از مدتها کنترل و درجا زدن در گروه فلزات اساسی امروز با صف خرید ۳ میلیون سهمی روز معاملاتی خود را به اتمام رساند. در گروه خودرویی‌ها نیز انتشار نامه هیات مدیره ایران خودرو برای واگذاری بلوک بیش از ۳۰ درصدی بانک پارسیان این گروه و آغاز آگهی این دارایی در هفته آینده اگر چه قیمت این سهم را در بالاترین دامنه نوسان قیمتی نگه داشت، اما با افزایش عرضه سهام از سوی معامله‌گران حقیقی و حقوقی نتوانست معاملات پرحجمی را به نمایش گذارد و روندی متعادل را تجربه نمود.

براساس این گزارش آنچه که در بازار سهام امروز مشهود بود اینکه با افزایش استرس‌های بازار و سنگین شدن سایه متغیرهای التهاب‌آور به نظر می‌رسد اغلب معامله‌گران حتی حرفه‌ای بازار حضور میان مدت در بازار را سرمایه گذاری نادرست دانسته و فعلا بیشتر تک سهم‌ها و شرکت‌های کوچک را برای نوسان‌گیری کوتاه مدت و بهانه ادامه حضور در بازار انتخاب می‌کنند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ادامه نوسانات و رشد شاخص در کنار بهبود روند معاملات بورس

ادامه نوسانات و رشد شاخص در کنار بهبود روند معاملات بورس

شاخص بورس تهران در پایان معاملات امروز (دوشنبه) با ادامه نوسانات و رشد شاخص در ...