خانه » بانک و بیمه » آیت‌الله مکارم‌شیرازی : بانک‌ها توجه زیادی به بانکداری اسلامی ندارند
آیت‌الله مکارم‌شیرازی : بانک‌ها توجه زیادی به بانکداری اسلامی ندارند
آیت‌الله مکارم‌شیرازی : بانک‌ها توجه زیادی به بانکداری اسلامی ندارند

آیت‌الله مکارم‌شیرازی : بانک‌ها توجه زیادی به بانکداری اسلامی ندارند

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه بانک‌ها قوانین بانکداری اسلامی را دور می‌زنند اظهار داشت: بانک‌ها گوششان بدهکار بانکداری اسلامی نیست و به بخشنامه‌ها استناد می‌کنند و این زیانی بیش نیست.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از جام نیوز، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  بانکداری ضرورتی در دنیای امروز است اظهار نمود: بانک محل مبادلات مالی مردم بوده و بدون بانک فعالیت‌های بزرگ اقتصادی انجام نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بانکداری کنونی از غرب آمده و اسلامی نیست افزود: باید سیستم بانکداری اسلامی شود هر چه می‌خواهیم بانکداری را اسلامی کنیم باز هم غربی است از همین رو باید مطالعات وسیعی در این زمینه صورت بگیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: کمیسیون اقتصادی نظرات نهایی طرح بانکداری اسلامی را به مراجع بدهد تا در این موضوع با جدیت مطالعه و بررسی بیشتری صورت گیرد.

ضمانت اجرایی و آموزش ضرورتی برای اجرایی شدن بانکداری اسلامی

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه بارها به روسای بانک‌ها مسائل و مشکلات را مطرح کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: باید راهی برای عملیاتی شدن طرح بانکداری اسلامی تعریف شود، مسئولان به دنبال درآمد بیشتر هستند وقتی هم می‌بینند کار سخت است کار را به مردم واگذار می‌کنند.

استاد برجسته حوزه علمیه ضمانت اجرای طرح بانکداری اسلامی را مورد تأکید قرار داد و اظهار نمود : بانک‌ها این قوانین  را دور می‌زنند و با بهانه‌های مختلف کلاه سر قانون می‌گذارند.

وی با بیان اینکه مشکل بیش از آنکه در قانون باشد در اجراست افزود: مردم باید آموزش ببینند  و رسانه‌ها در این آموزش مشارکت داشته باشند وگرنه قوانین روی کاغذ به جایی نمی‌رسند و در عمل گرفتار همان بانکداری غربی می‌شویم.

وی در انتها با بیان اینکه مشکل بیش از آنکه در قانون باشد در اجراست افزود: مردم باید آموزش ببینند  و رسانه‌ها در این آموزش مشارکت داشته باشند وگرنه قوانین روی کاغذ به جایی نمی‌رسند و در عمل گرفتار همان بانکداری غربی می‌شویم.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بانک مرکزی تنها منبع رسمی کشور درباره اطلاعات سیستمی بانک ها

بانک مرکزی تنها منبع رسمی کشور درباره اطلاعات سیستمی بانک ها

فرشاد حیدری معاون نظارتی بانک مرکزی اظهار داشت: تنها منبع رسمی کشور که می تواند ...