خانه » بازرگانی » استاندار تهران: صادرات بیش از ۲۰ درصد شرط ادامه فعالیت واحدهای تولیدی
استاندار تهران: صادرات بیش از 20 درصد شرط ادامه فعالیت واحدهای تولیدی
استاندار تهران: صادرات بیش از ۲۰ درصد شرط ادامه فعالیت واحدهای تولیدی

استاندار تهران: صادرات بیش از ۲۰ درصد شرط ادامه فعالیت واحدهای تولیدی

سیدحسین هاشمی روز سه شنبه در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان تهران ضمن بیان مطلب فوق افزود: در برنامه اقتصاد مقاومتی علاوه بر اینکه نقش مهمی برای مردم دیده شده، بر لزوم  صادرات و به روز بودن محصولات تولیدی و صادراتی نیز تاکید شده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، وی با بیان اینکه صادرات نقش مهمی در اشتغال و توسعه دارد اظهار نمود : تهران به عنوان پایتخت کشور، اگرچه در قبل و حتی بعد از انقلاب با محدودیت هایی از حیث توسعه صنعتی مواجه بوده اما هرگز از توانمندی های صنعتی استان کاسته نشده است.

هاشمی به برنامه ساماندهی واحدهای صنعتی کوچک استان که موجب اشتغال حداقل ۵۰ نفر شده اند اشاره کرد و افزود: با اینکه تا شعاع ۱۲۰ کیلومتری پایتخت ایجاد واحدهای صنعتی ممنوع است، اما قصد داریم با ساماندهی این اصناف تولیدی ضمن افزایش توان رقابتی، از فناوری های نوین نیز برای افزایش اشتغال در این واحدها استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: باید بجای محدودیت قائل شدن برای این واحدهای صنفی و تولیدی، نسبت به نوسازی و بازسازی آنها اقدام کرد.

استاندار تهران همچنین از عزم مجموعه مدیریتی استان از ابتدای فعالیت دولت یازدهم برای متمرکز کردن شهرک های صنعتی بدون هویت در سطح استان خبر داد و افزود: در این خصوص با همکاری سایر ارگانها در حال مکان یابی و جانمایی هستیم تا تکلیف این شهرک ها مشخص شود.

هاشمی اظهار کرد: این کار اگر چه سختی های زیادی دارد اما از انجام آن ناگزیریم و در حال مشخص کردن شهرک های صنعتی هستیم که در این راستا شهرک صنعتی قرچک را برای نخستین بار مشخص کردیم.

اظهار نارضایتی استاندار از بخش صادرات اتاق بازرگانی تهران

استاندار تهران در ادامه با بیان اینکه ۲۰ درصد از مجموع صادرات غیرنفتی کشور مربوط به استان تهران است گفت: معتقدم باید این میزان صادرات افزایش یابد و معادل یک چهارم مجموع صادرات غیرنفتی کشور باشد، گرچه در حوزه صدور خدمات فنی و مهندسی با اختصاص ۷۰ درصد از کل صادرات کشور جایگاه خوبی را به خوداختصاص داده ایم.

هاشمی تصریح نمود : توسعه صادرات استان تهران مستلزم همکاری سایر تشکل هاست که متاسفانه هنوز برخی از دستگاهها مانند اتاق بازرگانی همکاری لازم را ندارند و از عملکرد آنها رضایت نداریم گرچه معتقدم اصناف نسبت به اتاق بازرگانی عملکرد بهتری داشته اند.

وی گفت: وجود اتاق بازرگانی در کنار واحدهای تولیدی بصورت پیوسته و همیشگی ضرورت دارد نه اینکه بصورت مقطعی و رفع تکلیفی ایفای نقش کند.

به گفته استاندار تهران، همکاری  اتاق بازرگانی با سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران برای تقویت صادرات ضروریست و اتاق باید به عنوان رهبر بخش خصوصی در صف اول باشد زیرا دولت نقش هدایتگر و حامی دارد و نقش اصلی را باید بخش خصوصی ایفا کند.

وی اظهار امیدواری کرد که تولیدکنندگان استان تهران بتوانند از فضای پسابرجام بخصوص در مورد بازار روسیه در راستای برنامه اقتصاد مقاومتی و برای ارتقای صادرات عملکردی موثر داشته باشند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

توضیحات درباره بی توجهی به نظام تعرفه ترجیحی با پاکستان

توضیحات درباره بی توجهی به نظام تعرفه ترجیحی با پاکستان

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مهر، در پی انتشار خبری در تاریخ ...