خانه » بانک و بیمه » تسویه بدهی‌ های دولت از طریق انتشار اوراق مشارکت
تسویه بدهی‌ های دولت از طریق انتشار اوراق مشارکت
تسویه بدهی‌ های دولت از طریق انتشار اوراق مشارکت

تسویه بدهی‌ های دولت از طریق انتشار اوراق مشارکت

در جلسه روز یکشنبه هیات دولت یه ریاست دکتر حسن روحانی، تصویب شد که بخشی از بدهی‌های دولت از طریق انتشار انواع اوراق مشارکت از جمله اوراق خزانه اسلامی و صکوک اجاره تسویه شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، هیات وزیران در این جلسه  به وزارت نیرو اجازه داد نسبت به انتشار حداکثر مبلغ ۲۲ هزار میلیارد ریال اوراق اسناد خزانه یا سایر اوراق اسلامی اقدام کند.

دولت هم‌چنین د این جلسه به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داد برای طرح‌های زیرساخت مسکن مهر و تخفیف عوارض، پروانه، حمایت‌های مالی و تراکم و ایجاد تأسیسات عمومی تا حداکثر ۱۰ هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی منتشر نماید.

هم‌چنین برای پرداخت بدهی دولت به شهرداری‌ها (با اولویت شهرهای زیر بیست هزار نفر جمعیت) تا سقف ۲۵ هزار میلیارد ریال اوراق صکوک اجاره منتشر خواهد شد.

صدور مجوز افزایش سرمایه ایران در گروه بانک جهانی

هیات وزیران در پس از تصمیم گیری در خصوص انتشار اوراق مشارکت ، تصویب نمود به منظور حفظ قدرت رأی و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در گروه بانک جهانی، بانک مرکزی نسبت به پذیره‌نویسی و افزایش سرمایه در  هجدهمین دور افزایش سرمایه مؤسسه بین‌المللی توسعه (IDA18) به ارزش ۳۰ میلیون دلار آمریکا در سه قسط مساوی در طول سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸ هجری شمسی اقدام نماید.

دیگر مصوبات جلسه هیات وزیران

لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پیمان مودت و همکاری در جنوب شرقی آسیا از دیگر مواردی بود که در جلسه روز یکشنبه به تصویب هیات وزیران رسید.

همچنین هیات وزیران، وزارت امور اقتصادی و دارایی را به عنوان دستگاه اجرایی طرف عضویت با بانک سرمایه‌گذاری زیرساخت آسیا تعیین نمود.

در ادامه هیات وزیران در این جلسه هم‌چنین به بررسی پیشنهادهای کار گروه منتخب درخصوص لایحه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران پرداخت و تعداد دیگری از مواد این لایحه را مورد بررسی و تصویب قرار داد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

میزان رشد قیمت در یک سال منتهی به 28 مهرماه سال 96

رشد قیمت مواد غذایی در یک سال منتهی به ۲۸ مهرماه سال ۹۶

طبق اعلام بانک مرکزی برای رشد قیمت مواد غذایی در یک سال منتهی به ۲۸ ...