خانه » بورس،ارز، سکه » ترس از بازگشایی علت اصلی ادامه توقف سهام نمادهای بانکی
ترس از بازگشایی علت اصلی ادامه توقف سهام نمادهای بانکی
ترس از بازگشایی علت اصلی ادامه توقف سهام نمادهای بانکی

ترس از بازگشایی علت اصلی ادامه توقف سهام نمادهای بانکی

در حال حاضر افزایش نرخ ارز باعث افزایش انتظارات از سودآوری شرکت های فلزی و پتروشیمی شده است و این در حالی است که نمادهای بانکی به دلیل ترس از کاهش قیمت تا کنون متقف مانده اند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از سنا ،علی اسلامی بیدگلی ،عضو هیات مدیره کانون نهاد های سرمایه گذاری گفت: در خصوص گروه های فلزی و پتروشیمی ما شاهد دو تحول در این صنایع هستیم؛ یکی اینکه قیمت این محصولات در بازارهای جهانی رشد کرده و در صورت تداوم می تواند صنایع مرتبط با آن را با افزایش سودآوری قابل توجه مواجه شازد و دوم اینکه قیمت ارز افزایش یافته و طبیعتا این اتفاق هم می تواند باعث افزایش انتظارات از سودآوری در این دسته از محصولات شود.

وی به سنا اظهار داشت : متقابلا در شرکت ها و بنگاه هایی که مصرف کننده ارز هستند و مواد اولیه آنها بر مبنای ارز تعیین می شود، با کاهش درآمد انتظاری و حجم فروش و در نتیجه کاهش سود مواجه خواهیم شد. بنابراین در سه ماه آینده به دلیل تحولات اخیر، با مجموعه ای از عوامل رو به رو خواهیم بود که اثرات مثبت بر برخی صنایع و اثرات منفی بر  صنایع دیگر دارند.

بازار سهام پساز بازگشایی سهام نمادهای بانکی

اسلامی بیدگلی همچنین عنوان نمود: یکی از اتفاقات دیگری که نباید از آن به سادگی گذر کنیم بازگشایی نماد شرکت های متوقف شده به ویژه نمادهای بانکی بزرگ پذیرفته شده در بورس است و طبیعتا این اتفاق کل بازار را برای مدت کوتاهی تحت تاثیر قرار شدید خواهد داد.

وی در ادامه افزود: در صورتی که با شرایط موجود نماد این شرکت ها بازگشایی شوند، با حجم عرضه قابل توجه ای مواجه خواهیم بود؛ ضمنا با توجه به اینکه سرمایه گذاران از این دسته از شرکت ها به عنوان کم ریسک ترین شرکت ها نام می بردند، اعتماد عمومی حتی در کوتاه مدت نباید سلب شود؛ لذا باید منتظر ماند و دید مدیران و سهامداران این بانک ها چه تصمیمی خواهند گرفت تا تبعات ناشی از این تصمیمات نیز کاهش یابد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

توافق وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و رییس اگزیم بانک کره جنوبی

توافق وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و رییس اگزیم بانک کره جنوبی

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و رییس اگزیم بانک کره جنوبی برای تشکیل خط ...