خانه » بورس،ارز، سکه » پرداخت سهام عدالت برای همه مشمولین/ ۵۵۰ هزار تومان سهم هر فرد ایرانی
پرداخت سهام عدالت برای همه مشمولین/ 550 هزار تومان سهم هر فرد ایرانی
پرداخت سهام عدالت برای همه مشمولین/ ۵۵۰ هزار تومان سهم هر فرد ایرانی

پرداخت سهام عدالت برای همه مشمولین/ ۵۵۰ هزار تومان سهم هر فرد ایرانی

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی اعلام نمود سهام عدالت تمامی ثبت‌نام شدگان قبلی در آزادسازی سهام  حفظ شده و سهام  فوت‌شدگان نیز از بین نمی‌رود و به وراث آنها منتقل خواهد شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، میر علی اشرف عبدالله پوری حسینی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران با تاکید بر حفظ سهم تمامی ثبت‌نام شدگان قبلی و مشمول سهام  تصریح کرد : سهام عدالت افراد فوت شده نیز از بین نمی رود و به وراث قانونی آنها منتقل خواهد شد.

وی گفت : البته تعیین تکلیف افراد زنده و آزادسازی سهام عدالت‌ آنها در اولویت بوده و پس از آن، رسیدگی به مدارک وراث برای آزادسازی سهام عدالت فوت‌شدگان در دستور کار قرار خواهد گرفت.

پوری حسینی اظهار داشت : در باب اجرای طرح سهام عدالت باید همه شرکتها یا بورسی بوده و یا گروه دو بودند که این امر رعایت نشده است و وقتی شرکت غیربورسی وارد شود، تعیین قیمت آنها با مشکلات زیادی مواجه می‌شود ولی از طریق  شبیه سازی مثل شرکتهای بورسی واگذار می‌کنیم که در حال حاضر ارزش روز شرکتهای سهام عدالت به ۶٧ هزار میلیارد تومان است.

وی افزود: اطلاع رسانی خواهیم کرد تا هر فرد سهم خود را از سهام عدالت بداند؛ تا به امروز ١٨ هزار میلیارد تومان پول به خزانه واریز کردیم لذا ٢٣ هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان پول به حساب مردم واریز می کنیم.

پوری حسینی خاطرنشان ساخت : برای ۴٧ میلیون نفر باید سهام عدالت توزیع شود که به هر فرد ۵۵٠ هزار تومان سهم تعلق خواهد گرفت ولی افرادی که قبلا پولی گرفته باشند، باید از عدد ۵۵٠ هزار تومان کم کنند ولی به کمیته امدادی ها، بهزیستی ها و روستاییان فاقد شغل دو برابر این رقم سهام تعلق می‌گیرد.

این مقام مسئول گفت: ما بستری را فراهم کرده ایم تا به موقع اطلاع رسانی کنیم و اعلام خواهیم کرد که افراد با در دست داشتن شناسنامه و امکانات اینترنتی اقدامات لازم را انجام دهند و قرار بر این است که تا پایان سال این اقدام انجام شود.

وی گفت: با توجه به تاخیر در برگزاری مجامع بانکها و اعلام و تقسیم سودهای اعلامی بانکها، سهم بانکها را در سهام عدالت در نظر خواهیم گرفت.

پوری حسینی همچنین در خصوص پرتفوی مشمولان سهام عدالت و نیز وجود مافیا در سهام عدالت گفت: پرتفوی شرکتهای مشمول سهام عدالت کاملا مشخص است ولی تا کنون ۱۱ شرکت از ۶۰ شرکت هنوز قیمت‌گذاری نشده‌اند و از نظر ما هم نیازی نیست؛ این در حالی است که ازمیان ۶۰ شرکت مشمول سهام عدالت ظرف ده سال گذشته، هیچ سودی به ما نداده اند؛ لذا هیچ حقی از هیچ مشمول سهام عدالتی ضایع نخواهد شد بلکه ساماندهی می شوند.

وی ادامه داد: در مورد باندی که در سهام عدالت مطرح می شود ما نه تائید می کنیم و نه تکذیب و بنابراین باید از طریق مراجع ذیربط رسیدگی شود.

معاون وزیر اقتصاد تصریح کرد: از شرکتهای تعاونی به عنوان کارگزاران سهام عدالت استفاده می کنیم و سال قبل عددی با مصوبه دولت تصویب شد تا به عنوان حق الزحمه خدمات ارایه شده به سازمان خصوصی پرداخت شود.

برخی شرکتها بیش از هزارمیلیارد تومان بدهی سود سهام عدالت دارند

به گفته پوری حسینی، برخی شرکتها بالای هزار میلیارد تومان بدهی سود سهام عدالت دارند و این در حالی است که در مورد خرید و فروش این نوع سهام نیز باید گفت هیچ سهمی به هیچ فردی به صورت مستقیم منتقل نشده که فرد بداند مالک کدام سهام از کدام صندوق است و مردم متوجه شوند که مایملکشان چیست.

وی ادامه داد: برخی افراد علاقمند هستند تشویقا یا اجبارا مانع خرید و فروش سهام عدالت شوند ولی هنوز هیچ چیز قطعی نیست ولی اگر در قالب ETF  واگذار شوند، آسیب به حداقل می رسد.

مردم فقط منتظر اعلام سازمان خصوصی سازی باشند

این مقام مسئول تصریح کرد: هیچ سایت، سازمان یا فضای مجازی مجاز به تماس با مشمولان سهام عدالت نیست و پولی از سمت مردم نباید پرداخت شود و سازمان خصوصی سازی به زودی سامانه ای را برای اطلاع رسانی در این مورد طراحی خواهد کرد.

شهریور ۹۶، مهلت پرداخت وجه سهام عدالت

معاون وزیر اقتصاد گفت: افرادی که سهام عدالت دریافت می‌کنند،  تا پایان شهریور ٩۶ مهلت دارند پول را بپردازند، اما توصیه این است که اگر فردی پول از خود دارد واریز کند و قرض نکنند و هیچ کس برای ارایه مانده بدهی به سازمان خصوصی سازی قرض نکند مگر پول قرض الحسنه باشد چراکه سود وام را از محل سهام  ممکن است نتواند پرداخت نماید.

پوری حسینی ادامه داد: بنا داریم فاز اول اقدامات را قبل از پایان سال انجام دهیم و از بهمن ماه کلید اجرای طرح را بزنیمکه اطلاع رسانی فقط از سوی سازمان خصوصی سازی انجام خواهد شد.

وی گفت: در قضیه اعطای سهام عدالت، افراد و اتباع ایرانی مقیم خارج کشور تا پایان سال ٩۴، یا ثبت نام کرده اند یا این ثبت نام صورت نگرفته است؛ اگر این افراد ثبت نام نکرده باشند، دیگر مشمول سهام نیستند، ولی اگر در مواردی عدالت ایجاب می کند که عده ای سهام داشته باشند، آنها  را معرفی خواهیم کرد تا شورای عالی اصل ۴۴ در مورد آنها تصمیم گیری نماید.

پوری حسینی در انتها در مورد مبنای قیمت‌گذاری سهام عدالت نیز گفت: مبنا همان است که شرکتها را به سهام عدالت دادیم.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

عبدالله‌پوری حسینی رییس سازمان خصوصی‌سازی

اعلام سازمان خصوصی‌سازی درباره ثبت نام جدید برای سهام عدالت

بنا بر اعلام سازمان خصوصی‌سازی تا زمانی که ثبت نام‌شدگانِ قطعی، ساماندهی نشوند ثبت نام ...