خانه » بورس،ارز، سکه » رونق بورس کالا و بازار مشتقه در زیر سایه افزایش نرخ دلار
رونق بورس کالا و بازار مشتقه در زیر سایه افزایش نرخ دلار
رونق بورس کالا و بازار مشتقه در زیر سایه افزایش نرخ دلار

رونق بورس کالا و بازار مشتقه در زیر سایه افزایش نرخ دلار

مدیرعامل بورس کالا بیان نمود با افزایش قیمت دلار بازار مشتقه شاهد رونق بوده و همین امر نیز سبب افزایش قیمت پایه برخی از اقلام شده است.

به گزارش آی آر اقتصاد حامد سلطانی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به اینکه افزایش قیمت دلار در این روزها چه تاثیری بر بازار مشتقه می تواند داته باشد اظهار نمود : قیمت دلار در بازار مشتقه تاثیر زیادی دارد. با بالا رفتن قیمت دلار، این بازار رونق می گیرد چرا که خاصیت بازار مشتقه این است که معمولا تلاطم‌ها از بازار نقد را جذب می‌کند.

وی درباره تاثیر افزایش قیمت دلار بر بازار کالایی نیز اظهار داشت : افزایش قیمت دلار باعث بالا رفتن قیمت پایه برخی از کالاها شده است البته این تاثیر آنقدرزیاد نبود که بخواهد شرایط بازار ما را کاملا تغییر دهد، ولی باعث افزایش ارزش معاملات درروزهای اخیر شده است.

ضرورت جهانی سازی بازار مشتقه

مدیرعامل بورس کالا درباره برگزاری مجمع عمومی شرکت‌های سپرده گذاری آسیا و اقیانوسیه در ایران اظهار کرد: ما باید در نهادهای بین‌المللی که با حوزه فعالیت خودمان مرتبط هستند عضویت داشته باشیم تا از اتفاق‌هایی که در دنیا رخ می‌دهد به صورت به روز آگاه شده و بتوانیم تبادل اطلاعات و دانش به دیگر کشورها انجام دهیم.

وی افزود: یک ویژگی مهم این گردهمایی‌ها این است که همه می‌توانند با تکنولوژی روز آشنا شوند. مثلا در این روزها بحث block   chain  درباره مدیریت وثایق مطرح است. وثیقه‌ها معمولا در کشورهای مختلف ساده هستند، ولی اخیرا با توجه به مطرح شدن bit coin  (پول مجازی) سیستم block chain معرفی شده است که به تکنولوژی زنجیره بلوک معروف است.

مدیرعامل بورس کالا اضافه کرد: بر اساس block chain شخص می تواند اعتباری داشته باشد و آن اعتبار بر اساس وجهه آن شخص خواهد بود. اشخاص می‌توانند با توجه به اعتبارشان در دنیا، در بورس وثیقه بگذارند و سهام بخرند. در نتیجه پول مجازی دنیا را متحول می‌کند. حتی خیلی‌ها فکر می کنند بر این اساس، مدل‌های تجارت تغییر پیدا می‌کند. Block chain بحث مهمی در حوزه فعالیت‌های شرکت‌ سپرده گذاری و مدیریت وثایق است که همه در دنیا روی این موضوع کار می‌کنند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

اعطای تسهیلات، صدور ضمانت نامه و گشایش اعتبار اسنادی

اعطای تسهیلات، صدور ضمانت نامه و گشایش اعتبار اسنادی

بانک کشاورزی با هدف خدمت رسانی بهینه به گروه های فعال در بورس کالای ایران، ...