خانه » بورس،ارز، سکه » تک نرخی شدن نرخ ارز در اولین فرصت / تغییر واحد از زبان نوبخت
تک نرخی شدن نرخ ارز در اولین فرصت / تغییر واحد از زبان نوبخت
تک نرخی شدن نرخ ارز در اولین فرصت / تغییر واحد از زبان نوبخت

تک نرخی شدن نرخ ارز در اولین فرصت / تغییر واحد از زبان نوبخت

دکتر محمد باقر نوبخت در مورد اینکه آیا دولت سیاست تک نرخی شدن نرخ ارز را دنبال میکند بیان داشت که این خواسته دولت بوده و در اولین فرصت این مهم انجام خواهد شد.

تک نرخی شدن نرخ ارز

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خبر ۲۴: محمدباقر نوبخت ظهر امروز در حاشیه بازدید از پروژه راه‌آهن میانه تبریز، اظهار داشت: تلاش می‌کنیم تک نرخی شدن ارز آسیب‌های سوء اقتصادی نداشته باشد و با توجه به اینکه جزو سیاست‌های ارزی دولت تدبیر و امید است، اجرا خواهد شد.

تغییر واحد پول

وی در مورد تغییر واحد پول کشور از ریال به تومان با بیان اینکه لایحه این تغییر در دولت در حال بررسی است، افزود: یکی از مواردی که تعیین می‌کند واحد پول ریال یا تومان باشد همین وضع موجود است و هر تومان ۱۰ ریال تعریف شده و اما بعد از این به جای اینکه با ریال سر و کار داشته باشیم در محاسبات و گزارشات با تومان سر و کار خواهیم داشت همانطور که مردم در خرید و فروش خود بیشتر این واحد را به کار می‌برند.

نوبخت اذعان داشت: لایحه تغییر واحد پول را به مجلس پیشنهاد داده‌ایم و اگر به تصویب برسد از همین واحد استفاده خواهیم کرد و به نظر می‌رسد امور مردم هم بدین وسیله سهل‌تر انجام خواهد گرفت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در پاسخ به خبرنگار فارس در مورد علت این تغییر هم گفت: قطعا بزرگ بودن اعداد مشغله‌های زیادی ایجاد می‌کرد و برای سهولت مبادلات این پیشنهاد را مطرح کرده‌ایم.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

درحالی که پیش‌بینی‌ها حکایت از آن دارد که صادرات غیرنفتی ایران در سال جاری از مرز ۴۰ میلیارد دلار خواهد گذشت، اما هنوز دغدغه دولتمردان برای توسعه صادرات غیرنفتی ایران باقی‌ست.

صادرات غیرنفتی ایران در سال جاری از مرز ۴۰ میلیارد دلار خواهد گذشت

درحالی که پیش‌بینی‌ها حکایت از آن دارد که صادرات غیرنفتی ایران در سال جاری از ...