خانه » سایر » مشاور رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای : بی مهارتی علت اصلی بیکاری است
مشاور رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای : بی مهارتی علت اصلی بیکاری است
مشاور رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای : بی مهارتی علت اصلی بیکاری است

مشاور رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای : بی مهارتی علت اصلی بیکاری است

مشاور رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با اشاره به این مطلب بی مهارتی مهمترین علت بیکاری جوانان است اظهار داشت حدود ۳۰ درصد متقاضیان آموزش‌های مهارتی را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مهر، مجید تهرانیان امروز در نشست خبری دومین المپیاد تکنسین‌های کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر یکی از مشکلات اساسی جامعه اشتغال می باشد و همه مسئولان به دنبال حل این معضل هستند گفت: یکی از مهمترین دلایل  بیکاری، بعد از مشکلات اقتصادی و رکود، نبود مهارت در بین جوانان بیکار است.

تهرانیان ادامه داد: امروز دانش آموختگان بسیاری در کشور هستند که به رغم داشتن مدارک دانشگاهی اما مهارت لازم جهت ورود به بازار کار ندارند.

مشاور رییس سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور دربخش آموزشگاه‌های آزاد، گفت : از ابتدای تاسیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای هدف اصلی، ترتیب کارگران ماهر و سپس آموزش تکنسین‌ها بود اما اکنون ۳۰ درصد متقاضیان آموزش‌های مهارتی از دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند که به دلیل اینکه نتوانستند در دانشگاه‌ها مهارت لازم را کسب نمایند به کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای مراجعه می‌کنند.

دوره های مهارتی فنی و حرفه ای برای افزایش مهارت و کاهش بیکاری

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران بیان نمود : تا پایان امسال بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر در سطح استان در دوره‌های مهارتی آموزش خواهند دید که ۸۰ درصد آنها در آموزشگاه‌های خصوصی و ۲۰ درصد این افراد نیز در آموزشگاه‌های دولتی آموزش می‌بینند هستند.

تهرانیان با بیان اینکه دوره‌های آموزشگاه‌های دولتی رایگان است گفت : دوره‌های مربوط به رشته ‌های پر هزینه، سنگین و صنعتی در آموزشگاه‌های دولتی و دوره‌های آموزشگاه‌های سبک و کم هزینه‌تر در آموزشگاه‌های خصوصی برگزار می‌شود.

مشاور رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور اطمینان داد: هر جوانی که در یکی از دوره‌های آموزشگاه‌های دولتی یا خصوصی شرکت کند محال است که بیکار بماند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران همچنین از آغاز ثبت نام دومین المپیاد تکنسین‌های ایران خبرداد و گفت: این المپیاد در حوزه نصب و تعمیر محصولات در چهار گرایش لوازم خانگی، موبایل و تبلت، دستگاه‌های تهویه مطبوع و لوازم صوتی و تصویری برگزار خواهد شد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تمام دستگاههای دولتی نسبت به استاندارد کارایی‌شان نیروی مازاد دارند

تمام دستگاههای دولتی نسبت به استاندارد کارایی‌شان نیروی مازاد دارند

جمشید انصاری رییس سازمان اداری و استخدامی کشوری بیان داشت: تمام دستگاههای دولتی نسبت به ...