خانه » خودرو و حمل و نقل » آغاز تحول مهم در عرصه بین الملل/نهایی شدن قرارداد خرید بویینگ پس از ۴۱ سال
آغاز تحول مهم در عرصه بین الملل/نهایی شدن قرارداد خرید بویینگ پس از 41 سال
آغاز تحول مهم در عرصه بین الملل/نهایی شدن قرارداد خرید بویینگ پس از ۴۱ سال

آغاز تحول مهم در عرصه بین الملل/نهایی شدن قرارداد خرید بویینگ پس از ۴۱ سال

وزیر راه و شهرسازی با اعلام نهایی شدن قرارداد خرید ۸۰ فروند بویینگ اعلام داشت به زودی شاهد قطعی شدن قرارداد خرید ایرباس نیز خواهیم بود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از میزان، عباس آخوندی در مراسم عقد قرارداد خرید بویینگ گفت: قطعا این یکرویداد تاریخی برای سیستم حمل و نقل کشور است که ظرفیت اثرگذاری جدی بر صنعت حمل و نقل هوایی و از آن مهم‌تر امنیت ایران، منطقه و جهان را دارد.

وی افزود: قرارداد خرید بویینگ پس از ۴۱ سال بین ایران ایر و بویینگ امضا می‌شود و یک پیام روشن برای جهان دارد.

وی با بیان اینکه به رغم تمام جنگ ‌افروزی‌ هایی که اسرائیل و نیروهای داعشی و پشتیبان‌ شان در منطقه دارند، تجار و فعالان اقتصادی به ویژه در صنعت حمل و نقل با امضای این قرارداد این علامت را به جهانیان را می‌دهد که پشتیبان صلح، امنیت، آرامش و همچنین اقدام بر مبنای سیاست برد – برد هستیم.

آخوندی همچنین اظهار داشت : امضای این قرارداد در این شرایط که برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در فضای سیاسی و در مرحله تردید جدی قرار گرفته است، یک بار دیگر اهمیت حفاظت و مراقبت از دستاوردهای به دست آمده را گوشزد می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی تاکید نمود: ما امیدواریم به رغم تحول در دولت آمریکا که در آینده نزدیک ایجاد خواهد شد، این کشور همچنان که فعالان اقتصادی آن از سیاست مداران می‌خواهند همچنان به تعهدات خود پایبند بوده و نیز امیدواریم این پختگی در جامعه سیاسی آمریکا حاصل شده باشد که فضایی فراهم کند تا دنیا باور کند و امیدوار باشد با گفت‌وگو هم می‌توان به صلح رسید.

آغاز تحول حمل و نقل هوایی کشور با نهایی شدن قرارداد خرید بویینگ

این عضو کابینه با بیان اینکه ما اولین گام را برای نوسازی ناوگان هوایی برداشتیم ادامه داد: قراداد خرید  بویینگ که به زودی با نهایی شدن خرید ۱۰۰ فروند ا یرباس و ۲۰ فروند ATR تکمیل خواهد شد نشان از عزم جدی ایران برای نوسازی ناوگان هوایی دارد.

آخوندی ادامه داد : مبنای کاری ما در این ارتباط استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مزیت نسبی ایران، افزایش قدرت و رقابت در صنعت هوانوردی و باز پس گیری جایگاه ایران از صنعت حمل و نقل هوایی منطقه و جهان است.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه میزان صندلی‌های خریداری شده در این قرارداد معادل ۵۰ هزار صندلی است  که این رقم بیش از دو برابر تمام صندلی‌های ناوگان فعلی است، گفت: این گام نخست برای بازسازی ساختاری ایران ایر بود. در آینده ما شرکت ایران ایر را از حیث حقوقی و مالی بازسازی نموده و سهام آن را در بازار بورس اوراق بهادار و حتی بازارهای بین المللی در صورت اخذ مجوزهای قانونی عرضه خواهیم کرد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اشتغال زایی ایجاد شده با ورود هواپیماهای جدید گفت: تنها با انجام قرارداد خرید بویینگ در صنعت هوانوردی بیش از ۸ هزار شغل ایجاد خواهد شد و افزون بر این ده‌ها شغل غیرمستقیم دیگر در کشور ایجاد می شود. معتقدیم این راهکار بنیادین برای مقاوم کردن اقتصاد ایران در برابر تکانه‌های ملی و بین‌المللی است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

نوسازی ناوگان حمل‌ونقل ریلی شرکت مسافربری رجا با همکاری شرکت‌های کرواسی

نوسازی ناوگان حمل‌ونقل ریلی شرکت مسافربری رجا با همکاری شرکت‌های کرواسی

از مهمترین موضوعات دیدار ربیعی با وزیرکار کرواسی می توان به نوسازی ناوگان حمل‌ونقل ریلی ...