خانه » عمومی اقتصاد » رئیس کل بانک مرکزی : زمان مناسب برای حذف صفر از واحد پول ملی نرسیده است.
حذف رئیس کل بانک مرکزی : زمان مناسب برای حذف صفر از واحد پول ملی نرسیده است.
رئیس کل بانک مرکزی : زمان مناسب برای حذف صفر از واحد پول ملی نرسیده است.

رئیس کل بانک مرکزی : زمان مناسب برای حذف صفر از واحد پول ملی نرسیده است.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به حذف صفر از واحد پول ملی اعلام نمود انجام این امر مهم نیازمند سال ها کار کارشناسی دقیق و سپس تصمیم گیری است.

ولی‌الله سیف عصر امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان فارس اظهار نمود : در سال آینده رسیدن به تورم تک نرخی در برنامه می باشد و امیدواریم این مهم محقق شود تا به یک ثبات اقتصادی در سال ۹۶ دست یابیم. به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تسنیم، رئیس کل بانک مرکزی به تورم رو به شتاب، بازارهای مطلاطم و نیز تحریم‌ها اشاره کرد و  افزود : دولت یازدهم با توجه به این مشکلات توانسته در ابعاد مختلف به نتیجه مثبت دست یابد.

سیف گفت : امروز در کشور تصیمات خوبی در سرمایه‌ گذاری گرفته می‌شود و این نیز به دلیل آرامش اقتصاد و آینده‌نگری در آن به وجود آمده است.

وی به موضوع حذف صفر از پول ملی کشور اشاره کرد و گفت : برای اجرای این مهم چند سال باید صبرکرد تا با کارشناسی دقیق و استفاده از نظر صاحب‌نظران به آن پرداخته شود.

نیازمند حذف صفر از واحد پول ملی هستیم

وی با اشاره به اینکه فعالیت بانکی تکمیل کننده حلقه‌های چرخه‌های اقتصادی است گفت: بانک ارائه کننده خدمات مالی به تولید است و نخستین اصل این است که باید به فعالیت خود ادامه دهد.

سیف با بیان اینکه بانک دولت نیست تصریح نمود: امروز حجم عملیات بانک‌های خصوصی کمتر از دولتی نبوده و ممکن است در سال‌های آتی به لحاظ فعالیت با بخش خصوصی این عملکرد جابجا شود.

رئیس کل بانک مرکزی خاطرنشان کرد: امروز توصیه ما به سرمایه‌گذاران این است که طرح‌های آنان، سودآور بوده و خلق ارزش کند.

سیف با اشاره به اینکه بانک‌های ما در حال حاضر وضعیت مناسبی ندارند گفت: ۴۵ درصد دارایی‌ها منجمد بوده و زاییدگی نداشته که تاثیر برقیمت محصول و همچنین محدود کردن محصول آنان می‌گذارد.

وی بیان کرد: اگر نظام بانکی بتواند دارایی‌های منجمد را تبدیل به دارایی کرده و تسهیلات دهد، حجم خدمات تسهیلاتی آن رونق در کشور را به دنبال دارد و در نرخ سود تسهیلات نیز موثر است.

سیف خاطرنشان نمود : امروز هیچ راهی نداریم جر اینکه سعی کنیم خدمت‌رسانی نظام بانکی به کشور را به حداکثر ممکن رسانیده و اصلاحات لازم در ساختار بانک‌ها را انجام دهیم که در حال انجام این مهم هستیم.

مشکلات نظام بانکی در حال حاضر

رئیس کل بانک مرکزی در مورد مبحث وثیقه‌ها اظهار داشت : تمرکز افراطی در وثیقه نظام بانکی کشور را دچار مشکل کرده است. توصیه این است در این حوزه، واقع بینی در تهیه جدول زمان‌بندی پرداخت ستهیلات دنبال شده و از ابزارهای ممکن و موجود استفاده شود که طرح‌ها دچار بلاتکلیفی نشود.

وی خاطرنشان کرد: بلوکه شدن بخشی از تسهیلات از نظر ما درست نیست ما در این رابطه بحث‌های زیادی انجام دادیم و در این موضوع، یک طرف قضیه بانک‌ها هستند که باید حل شود.

سیف در مورد اختیارات به بانک‌های استانی گفت: به نظر من بانک‌ها باید با توجه به حجم فعالیت استانی اختیار داشته باشند.اگر اختیارات زیاد شود فرهنگ بررسی پرونده‌ها در مرکز نیز از بین می‌رود و احتمال تخلف بالا می‌رود.

رئیس کل بانک مرکزی در مورد ممنوع‌الخروج کردن بدهکاران بانکی نیز گفت: این مهم باید دقیق و شفاف باشد و نمی‌تواند یک بانک از این ابزار استفاده کند. بلکه نیاز است بررسی و شفافیت و وضوح کامل عمل کند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

افزایش چهار درصدی ارزش و هشت درصدی وزن تولیدات صادراتی بخش معدن

افزایش چهار درصدی ارزش و هشت درصدی وزن تولیدات صادراتی بخش معدن

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) از افزایش چهاردرصدی ارزش و ...