خانه » عمومی اقتصاد » تعلیق تحریم‌ها در موضوع هسته‌ای / بی اثر بودن تمدید تحریم‌ها از نگاه ظریف
تعلیق تحریم‌ها در موضوع هسته‌ای / بی اثر بودن تمدید تحریم‌ها از نگاه ظریف
تعلیق تحریم‌ها در موضوع هسته‌ای / بی اثر بودن تمدید تحریم‌ها از نگاه ظریف

تعلیق تحریم‌ها در موضوع هسته‌ای / بی اثر بودن تمدید تحریم‌ها از نگاه ظریف

تعلیق تحریم‌ها در موضوع هسته ای. سخنگوی کاخ سفید اعلام کرده که آقای اوباما قانون تمدید تحریمهای ایران امضا میکند. وی خاطر نشان است برای عمل به برجام بندهای مرتبط با موضوع هسته‌ای تعلیق میشود. همچنین آقای ظریف در اولین واکنش به این قانون از بی اثر بودن آن سخن به میان آورد.

بگزارش اقتصاد آن‌لاین، اریک شولتز سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری خود در پاسخ به سوالی درباره تمدید تحریمهای ۱۰ ساله ایران و مواضع مقامات ایرانی که آن را نقض برجام قلماد کرده اند گفت که تمدید این تحریمها ضروری بود و باراک اوباما آن را امضا خواهد کرد.

تعلیق تحریم‌ها در موضوع هسته ای

وی با این حال افزود که جان کری وزیر خارجه آمریکا بندهای مرتبط با این تحریمها را تعلیق خواهد کرد.

سخنگوی کاخ سفید در ادامه تاکید کرد که آمریکا به اجرای کامل توافق هسته ای متعهد است اما در عین حال واشنگتن نگران دیگر اقدامات ایران مرتبط با حمایت از تروریسم و دیگر اقدامات بی ثبات کننده ایران است.

از مدت‌ها قبل گفته بودیم که تمدید این قانون غیرضروری است و تمرکز ما بر اجرای دقیق توافق هسته‌ای بود. با این حال معتقدیم که این قانون تداخلی با توافقی که با ایران امضا شده ندارد.

انتظار داریم که رئیس‌جمهور اوباما این مصوبه را امضا کند. در عین حال وزیر خارجه کری همچنان این اختیار را دارد تا به تعلیق تحریم‌ها مرتبط با بندهای مطرح‌شده در توافق هسته‌ای ادامه دهد، تا این توافق نقض نشود.

تا زمانی که ایران به اجرای توافق هسته‌ای ادامه دهد، ما هم به این توافق پایبند خواهیم بود.

این بدان معنی نیست که نگرانی‌های دیگر ما در مورد فعالیت‌های منطقه‌ای ایران، حمایت از تروریسم و موشک‌های بالستیک این کشور کاهش یافته است. ما از پاسخ دادن به این اقدامات ایران خودداری نخواهیم کرد.

این در حالی است که آقای ظریف در اولین واکنش به این قانون از بی اثر بودن آن سخن به میان آورد.

واکنش ظریف به تمدید تحریم‌ها

وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در ششمین کنفرانس قلب آسیا عازم هند شده بود، دقایقی قبل وارد دهلی نو شد و در فرودگاه مورد استقبال سفیر جمهوری اسلامی در هند قرار گرفت.

به نقل از ایسنا، محمدجواد ظریف که در راس هیاتی اقتصادی و سیاسی به هند سفر کرده است، در بدو ورود به هند در جمع خبرنگاران در مورد تمدید تحریم‌های ده ساله علیه ایران از سوی سنای آمریکا گفت: این  کاری که در سنا انجام شد در صورتی که به امضای رئیس‌جمهور آمریکا هم برسد، اثر اجرایی ندارد و از نظر جامعه بین‌المللی بی‌اعتباری دولت آمریکا را نشان می‌دهد که برخلاف تعهدات خود عمل می‌کند.وی ادامه داد: نیازی نداریم در سه کشور چین، هند و ژاپن خیلی وارد گفت‌وگو در این زمینه شویم زیرا اثری بر کارآفرینان این سه کشور که تمایل به سرمایه‌گذاری در ایران دارند، نخواهد داشت.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

احتمال عقب نشینی شرکت فولادسازی کره جنوبی از فروش کوره الکتریکی

احتمال عقب نشینی شرکت فولادسازی کره جنوبی از فروش کوره الکتریکی

در پی افزایش نگرانی ها از احتمال خروج دولت آمریکا از توافق برجام، طلبکاران شرکت ...