خانه » بازرگانی » احتمال عرضه سهام هپکو در بورس در پی ناکامی خریدار سوئیسی
سهام هپکو عرضه در بورس
سهام هپکو

احتمال عرضه سهام هپکو در بورس در پی ناکامی خریدار سوئیسی

سهام هپکو درصورت عدم تفاوق خریدار سوییسی ممکن است در بورس عرضه شود.  درنظر گیرید که بلوک ۶۲% سهام هپکو در سال ۱۳۸۵ به شرکت واگن سازی کوثر داده شد.

حمید رمضانی، یکی از مسئولین اقتصادی گروه صنعتی هپکو در گفت و گو با اقتصادآنلاین در خصوص واگذاری این شرکت گفت: پیش از این خریداری تحت عنوان گروه بصیر از سوییس به ایران آمده بود که با استقرار نماینده خود در شرکت هپکو طی چندماه وضعیت شرکت را بررسی کرد. در این زمان خریدار سوییسی هپکو در تلاش بود که بتواند پول مورد نظر را از طریق سیستم بانکی به ایران وارد کند، اما هنوز موفق نشده است.

او افزود: از سوی دیگر باید توجه داشت که بلوک ۶۲ درصدی شرکت هپکو در سال ۱۳۸۵ به شرکت واگن سازی کوثر واگذار شد. اما متاسفانه خریدار نتوانست اقساط خود را به موقع پرداخت کند، به همین دلیل سازمان خصوصی سازی با دریافت وکالت از شرکت واگن سازی کوثر در نظر دارد که سهام این شرکت را از طریق عرضه عمومی به فروش برساند که در این راستا انجام امور وکالت به سازمان خصوصی در روزهای اخیر انجام شده است. با توجه به این که سازمان خصوصی سازی جهت تعیین تکلیف و ارائه مجدد سهام آن از لحاظ شرایط قانونی و مسایل اجتماعی و کارگری محدودیت دارد، پایان آذر ماه را برای اقدام نهایی خریدار خارجی سهام هپکو اعلام نموده است.

رضانی خاطرنشان کرد: بدین ترتیب به نظر می رسد که سازمان خصوصی سازی تا پایان آذر به این خریدار و سایر خردیداران  مهلت داده و همزمان نیز مذاکره با با چند خریدار دیگر را نیز آغاز نموده است. بنابراین اگر با لحاظ شرایط فوق، سهام شرکت هپکو تا پایان آذر عملیاتی نشود، سهام آن در بورس عرضه عمومی خواهد شد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

احتمال افزایش سود بانکی برای سپرده ها در سال آینده

احتمال افزایش سود بانکی برای سپرده ها در سال آینده

اصغر ابوالحسنی  رییس کمیته پولی و بانکی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام بدهکاری بانک‌ها به ...