خانه » عمومی اقتصاد » گزارش بانک مرکزی در خصوص مواد غذایی منتشر شد / افزایش قیمت لبنیات
مواد غذایی
مواد غذایی

گزارش بانک مرکزی در خصوص مواد غذایی منتشر شد / افزایش قیمت لبنیات

تازه ترین گزارش بانک مرکزی در خصوص مواد غذایی در هفته منتهی به ۲۸ آبان در حالی منتشر شد که گروه لبنیات ۲٫۵% شد داشته است که به دلیل افزایش ۸٫۱% ماست بوده است.

به گزارش ایسنا، تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی از متوسط قیمت خرده فروشی برخی مواد غذایی در تهران در هفته منتهی به ۲۸ ابان‌ماه از این حکایت دارد که در گروه لبنیات ۲.۵% افزایش قیمت نسبت به هفته ماقبل اتفاق افتاده است. در این گروه ماست پاستوریزه حدود ۸.۱% گران شده و قیمت سایر اقلام بدون تغییر بوده است. تخم مرغ نیز تا ۲.۵% افزایش قیمت داشت و شانه‌ای ۸۵۰۰ تا ۱۰ هزار تومان فروش رفت.

اما سبزی‌های تازه با ۳.۴% افزایش نسبت به هفته قبل و ۱۴.۹% نسبت به هفته مشابه ماه قبل بالاترین% گرانی را بین گروه‌ها داشت. با این حال میوه‌ها با کاهش ۱.۵% قیمت مواجه بودند. در گروه گوشت‌ها باید به رشد ۰.۱%ی قیمت‌ گوشت قرمز اشاره کرد که در نهایت با هر کیلو حدود ۳۹ هزار و ۸۰۰ تومان برای گوشت گوسفند و ۳۶ هزار و ۵۰۰ تومان برای گوشت گاو گوساله در سطح شهر قیمت خورده است. گوشت مرغ اما ۲.۳% گران شد و هرکیلو تا ۶۷۵۰ تومان فروش رفته است.

حبوبات رشد ۱.۶%ی قیمت داشت و برنج تا ۰.۱% برای هر کیلو ارزان شد. به عبارتی در گروه برنج قیمت برنج وارداتی غیرتایلندی معادل ۱.۸% و برنج داخلی درجه دو ۰.۲% کاهش ولی بهای برنج داخلی درجه یک ۰.۲% افزایش یافت.

در هفته مورد گزارش بانک مرکزی قیمت قند ۰.۳% و شکر ۰.۸% کاهش داشت اما بهای چای خارجی ۰.۲% افزایش داشته است. انواع روغن نباتی هم با ثبات قیمت همراه بود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

شاخص قیمت گروه های مختلف از دید مرکز آمار ایران

شاخص قیمت گروه های مختلف از دید مرکز آمار ایران

طبق گزارشی که اخیرا توسط مرکز آمار ایران درباره شاخص قیمت انتشار یافت نرخ تورم ...