خانه » اخبار جهان » پیشبینی قیمت نفت ۷۰ دلاری در هفته آینده
پیشبینی قیمت نفت
پیشبینی قیمت نفت

پیشبینی قیمت نفت ۷۰ دلاری در هفته آینده

پیشبینی قیمت نفت در هفته آینده به شرط حصول توافق کاهش تولید نفت بین کشورهای اوپک توسط  بانک کردیت سوئیس قیمت نفت را تا مرز ۷۰ دلار افزایش خواهد داد.

به گزارش گروه اقتصاد فارس به نقل از بارونس، روز دوشنبه قیمت نفت به بالاترین میزان سه هفته گذشته رسید که نشان‌دهنده چشم‌انداز مثبت بازار به موفقیت اوپک در کاهش عرضه نفت است.اکنون چشم‌ها به نشست هفته آینده وین اوپک دوخته است. روز گذشته قیمت نفت به حدود  ۴۷ دلار رسید.

بانک کردیت سوئیس پیشبینی قیمت نفت در صورتی که اوپک بتواند توافق کاهش عرضه نفت را نهایی کند احتمال این حامل انرژی به حدود ۷۰ دلار در هر بشکه افزایش یابد.

در گزارش کردیت سوئیس آمده است اکنون برای پیش‌بینی زود است و به نظرمی‌رسد عربستان و  ایران اصلی‌ترین نقش‌آفرینان آتی اوپک باشند.

هفته گذشته در حاشیه نشست گازی دوحه قطر وزیر انرژی عربستان نسبت به نهایی شدن توافق ۲۸ سپتامبر اوپک اطمینان داد و وزیر انرژی روسیه نیز این اظهارات را تایید کرد.

روز ۲۸ سپتامبر اعضای اوپک در حاشیه نشست مجمع جهانی انرژی در الجزایر توافق کردند تا مجموع تولید نفت خود را بین ۳٫۲ میلیون تا ۳۲٫۵ میلیون بشکه در روز نگه دارند.

بانک کردیت سوئیس در گزارش خود نسبت به چشم‌انداز آینده بازار در صورت شکست توافق آورده است که با توجه به روند افزایشی تولید نفت در کشورهایی مانند نیجریه و لیبی و افزایش نسبی تولید ایران و عربستان چشم‌انداز بازار نفت چنگی به دل نخواهد زد.

در  صورت توافق تولید نفت اوپک در سال ۲۰۱۷ به طور متوسط ۷۰ هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت که همین امر مقدار کمتری از مازاد عرضه موجود در بازار جهانی کاسته و باعث کاهش انگیزه تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا برای بازگشت به بازار خواهد شد.

براساس آمارهای ماه سپتامبر و همچنین میزان افزایش تولید نفت لیبی و نیجریه در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ در صورت شکست توافق اوپک شاهد بازاری با توازن کمتر نسبت به ماه آگوست خواهیم بود.

بانک کردیت سوئیس در چشم‌انداز خود نسبت به بازار نفت در صورت موفقیت توافق اوپک آورده است که کاملا واضح است با نهایی شدن توافق اوپک عرضه نفت اوپک در سال آینده چند صدهزار بشکه در روز نسبت به میزانی که قرار است در صورت شکست توافق تولید شود کاهش می‌یابد.

در صورتی که اوپکی‌ها بتوانند مجموعه تولید نفت خود را در رقم ۳۲٫۵ میلیون بشکه در روز برای ۱۲ ماه آینده تثبیت کنند مازاد عرضه نفت در بازار جهانی در سال ۲۰۱۷ به ۱٫۵ میلیون بشکه در روز خواهد رسید و در صورتی که در رقم ۳۳ میلیون بشکه در روز به توافق برسند و آن را به مدت ۶ ماه اجرا کنند در نیمه نخست سال آینده میلادی شاهد کاهش ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار بشکه‌ای عرضه نفت از سوی اوپک به بازار جهانی خواهیم بود.

کردیت سوئیس پیشبینی قیمت نفت کرد در صورت اجماع اعضای اوپک و نهایی شدن توافق الجزایر قیمت نفت به سرعت به حدود ۶۰ دلار در هر بشکه افزایش یافته و در صورت کاهش بیشتر عرضه نفت به مدت طولانی‌تر شاهد رسیدن قیمت نفت به محدوده ۷۰ دلار در هر بشکه خواهیم  بود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

خروج اکوادور از توافق کاهش تولید نفت خطری جدی برا توافق

خروج اکوادور از توافق کاهش تولید نفت خطری جدی برا توافق

خروج اکوادور از توافق کاهش تولید نفت شاید بتواند ایجاد کننده سابقه خطرناکی در درون ...