خانه » بازرگانی » ایتالیا با وجود ترامپ نیز از قراردادهای تجاری ایران و ایتالیا حمابت میکند
ایران و ایتالیا
ایران و ایتالیا

ایتالیا با وجود ترامپ نیز از قراردادهای تجاری ایران و ایتالیا حمابت میکند

رویترز: کارلو کالندا، وزیر صنعت ایتالیا تعهد داد از قراردادهای تجاری بین ایران و ایتالیا با وجود ریاست جمهوری ترامپ حمایت نماید.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، وزیر صنعت ایتالیا روز سه شنبه متعهد شد بدون مرعوب شدن از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا، از قراردادهای تجاری با ایران که میلیاردها دلار ارزش دارد، حمایت کند.

وضع قراردادهای بین ایران و ایتالیا در زمان ترامپ

ترامپ گفته است احتمال دارد آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران که موجب برداشته شدن بسیاری از تحریم‌های ایران شده است، خارج شود.

کارلو کالندا، وزیر صنعت ایتالیا گفت وی به فعالیت برای تقویت روابط تجاری با ایران ادامه خواهد داد و در اوایل سال ۲۰۱۷ با وزیر اقتصاد این کشور به ایران سفر خواهد کرد.

وی افزود موضوع تامین مالی سرمایه‌گذاری که تهران می‌گوید به علت تحریم‌های پابرجای آمریکا، دسترسی به بانک‌های بین‌المللی و سیستم مالی را برای این کشور محدود کرده است، از موضوعات پر اهمیت این سفر خواهد بود.

کالندا در یک نمایشگاه تجاری در رم با حضور شرکت‌های ایرانی گفت: «موضوع اصلی ایجاد کانال‌های مالی است که به طور کامل کار کنند تا تمامی پروژه‌های خوبی که ما داریم بتواند محقق شود.»

کالندا گفت هنوز بسیار زود است که بگوییم که تصویر همکاری‌ها در دوران ریاست جمهوری ترامپ چگونه خواهد بود اما به خاطر کشورهایی که مشارکت داشتند‌«من فکر می‌کنم که اجرای توافق هسته‌ای و حرکت رو به جلوی آن، یک ضرورت قطعی است.»

وی در پاسخ به این سوال که آیا توافقاتی  که در زمینه همکاری شرکت های خدمات نفتی سایپم و شرکت فولاد دانیلی با ایران انجام شده در معرض خطر قرار دارد گفت: «نه فکر نمی کنم.»

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا توافق همکاری شرکت‌های خدمات نفتی سایپم و شرکت فولاد دانیلی با ایران در معرض خطر است یا نه، گفت: نه فکر نمی‌کنم.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

نامه ایران به آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر عدم خروج آب سنگین

نامه ایران به آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر عدم خروج آب سنگین

ایران در نامه ای به آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام نموده است که برنامه ...