خانه » بازرگانی » استاندار سمنان: بهترین استراتژی افزایش صادرات و محدودیت واردات است
افزایش صادرات و محدودیت واردات
افزایش صادرات و محدودیت واردات

استاندار سمنان: بهترین استراتژی افزایش صادرات و محدودیت واردات است

استاندار سمنان بیان داشت: افزایش صادرات و محدودیت واردات استراتژی خوبی در کشور میباشد. خوشبختانه دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به صادرات دارد.

به گزارش ایرنا، محمدرضا خباز روز چهارشنبه در آیین تجلیل از صادرکنندگان برتر استان سمنان در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان افزود: دولت یازدهم نگاه ویژه ای به صادرکنندگان کشور دارد و بر این اساس مبنای کشور را محدود کردن واردات و افزایش صادرات قرار داده است.

وی ادامه داد: اگر در کشور واردات دامنه وسیعی داشته باشد و هر کس اجازه واردات بی رویه داشته باشد، کشور به بیماری اقتصادی دچار می شود و به دلیل افزایش واردات، تولیدکنندگان داخلی فلج می شوند و کشور تنها به واردات وابسته می شود.

استادار سمنان اضافه کرد: در مرحله اول باید بر صادر کردن کالاهای داخلی به کشورهای دیگر توجه شود و در مرحله دوم باید به صادرات با ارزش افزوده بالا توجه شود.

خباز گفت: تولید و اقتصاد در کشور باید با درون زایی و برون گرایی همراه باشد و دولت تدبیر و امید نیز با استفاده از راهبردهای اقتصاد مقاومتی توانست بعد از ۶۰ سال تراز تجاری ایران را در شرایط سخت اقتصادی و تحریم ها، به مثبت تغییر دهد.

وی تاکید کرد: خام فروشی به مصلحت اقتصاد کشور نیست و این خام فروشی باید از صادرات کشور کنار برود و همچنین سیاست اصلی دولت حمایت از صادرکنندگان است.

وی ادامه داد: در استان سمنان نیز مسوولان استانی با هم افزایی و هم فکری به طور کامل از صادرکنندگان استانی حمایت می کنند و تا کنون برای رفع مشکلات آن ها قدم های خوبی در استان برداشته اند.

وی همچنین بر ضرورت تدوین بانک اطلاعات صادرکنندگان در استان تاکید کرد و افزود: با ایجاد بانک اطلاعات صادرکنندگان همه مصرف کنندگان می توانند از محصولات و تولیدات داخلی هر استان و کشوری باخبر باشند.

خباز با بیان این که دستگاه های دولتی موظف هستند از فعالان بخش خصوصی حمایت کنند، ادامه داد: کار اصلی دولت، سیاست گذاری، نظارت و حاکمیت است و دولت نباید در فعالیت های بخش های خصوصی اختلال ایجاد کند و باید از آن ها حمایت کند.

استاندار سمنان با اشاره به این که کالای قاچاق ضد تولید و ضد صادرات است، افزود: باید از قاچاق کالا در کشور جلوگیری شود زیرا قاچاق می تواند ضربه های جبران ناپذیری به اقتصاد وارد کند.

در این آیین از ۱۱ صادرکننده برتر استان سمنان با حضور غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، سیدعباس دانایی فرماندار و شماری از فعالان اقتصادی و مسوولان استان سمنان تجلیل شد.

استان سمنان به بیش از ۳۰ کشور دنیا کالا صادر می کند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

رشد صادرات کالا به 40 میلیارد دلار در سال اقتصاد اقدام و عمل

رشد صادرات کالا به ۴۰ میلیارد دلار در سال اقتصاد اقدام و عمل

معاون اول رییس جمهور به اینکه ۴۰ میلیارد دلار صادرات کالا به دنیا داشته‌ایم، اشاره ...