خانه » عمومی اقتصاد » ادامه سیر نزولی نرخ تورم در آبانماه بنا به گزارش مرکز آمار
نرخ تورم آبان

ادامه سیر نزولی نرخ تورم در آبانماه بنا به گزارش مرکز آمار

بنا به گزارش مرکز آمار ایران نرخ تورم در آبانماه همچنان سیر نزولی خود را ادامه داد. تورم نسبت به ماه مشابه سال قبل (نقطه به نقطه به ۶٫۱% رسید.

نرخ تورم

به گزارش اقتصا د آنلاین، از شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری که از سوی مرکز آمار ایران انتشار یافته است، شاخص کل در آبان ماه امسال عدد۲۳۳٫۶ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۰٫۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

همچنین افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل(تورم نقطه به نقطه)۶٫۱درصد است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل یعنی۶٫۶ درصد ۰٫۵ واحد درصد، کاهش نشان می‌دهد.

شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات در آبان ماه امسال به رقم ۲۷۱٫۶ رسید که نسبت به ماه قبل ۰٫۳درصد افزایش داشته است.

شاخص گروه اصلی خوراکی ها در ماه مورد بررسی به عدد ۲۶۹٫۲ رسید که نسبت به ماه قبل۰٫۳ درصد افزایش داشته است. شاخص گروه اصلی خوراکی ها نسبت به ماه مشابه سال قبل ۸٫۳ درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۶٫۷ درصد است. شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات نسبت به ماه مشابه سال قبل ۸٫۴ درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به آبان ماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۶٫۸ درصد است که نسبت به همین اطلاع در مهرماه ۱۳۹۵ (۶٫۸ درصد) بدون تغییر مانده است.

گزارش مرکز آمار ایران حکایت از این دارد که شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات در مهرماه ۱۳۹۵ به رقم ۲۲۰٫۶ رسید که نسبت به ماه قبل۰٫۳ درصد افزایش داشته است. میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل۵٫۲ درصد بوده و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به آبان ماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۷٫۸ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به مهرماه ۱۳۹۵ (۸٫۴ درصد)،۰٫۶ واحد درصد کاهش یافته است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

پس از ٥٠ سال نباید در ارایه آمار موازی کاری وجود داشته باشد

پس از ۵٠ سال نباید در ارایه آمار موازی کاری وجود داشته باشد

رییس مرکز آمار ایران گفت: پس از ۵٠ سال نباید در ارایه آمار موازی کاری ...