خانه » اخبار جهان » افزایش تخمین بانک گلدمن ساکس از قیمت نفت به ۵۵ دلار
افزایش برآورد قیمت نفت توسط گلدمن ساکس
گلدمن ساکس

افزایش تخمین بانک گلدمن ساکس از قیمت نفت به ۵۵ دلار

در پی احتمال زیاد توافق اوپک، بانک گلدمن ساکس برآورد خود از قیمت نفت را در نیمه اول سال آتی از محدود ۴۵ تا ۵۰ لار به ۵۵ دلار افزایش داد.

به گزارش شبکه بلومبرگ، بانک آمریکایی گلدمن ساکس اعلام کرد احتمال توافق اعضای اوپک برای کاهش عرضه را بالا می‎داند و به همین دلیل، برآورد خود را از قیمت نفت در آغاز سال ٢٠١٧ میلادی افزایش داد.

این بانک اعلام کرد میانگین قیمت نفت در نیمه نخست سال آینده میلادی به ۵۵ دلار برای هر بشکه می‎رسد. برآورد پیشین این بانک درباره قیمت نفت در این مقطع، ۴۵ تا ۵٠ دلار بود.

گلدمن ساکس همچنین اعلام کرد اگر اعضای اوپک نتوانند برای کاهش تولید به توافق برسند، عرضه مازاد نفت در بازارهای جهانی در سه ماه نخست سال ٢٠١٧ میلادی به ٧٠٠ هزار بشکه در روز می‎رسد.

طبق اعلام این بانک این بانک،  هرگونه کاهش تولید نفت اوپک، باید از سوی عربستان، امارات، کویت و قطر باشد و تولید کشورهای دیگر در نیمه نخست ٢٠١٧ تغییر نخواهد کرد.

این بانک همچنین اعلام کرد در کل سال ٢٠١٧، میانگین قیمت شاخص نفت خام دبلیو تی آی آمریکا به ۵٢ دلار و ۵٠ سنت و میانگین قیمت شاخص نفت خام برنت به ۵۴ دلار برای هر بشکه می‎رسد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تصور ایجاد کف قیمت جدید برای نفت در پی صعود نفت برنت به ۶۰ دلار

تصور ایجاد کف قیمت جدید برای نفت در پی صعود نفت برنت به ۶۰ دلار

پیرو صعود نفت برنت به ۶۰ دلار در هر بشکه، ۱۰ روز پیش بالای این ...