خانه » بانک و بیمه » چرا طرح مسکن قسطی به نتیجه مطلوب نرسید
طرح مسکن قسطی
طرح مسکن قسطی

چرا طرح مسکن قسطی به نتیجه مطلوب نرسید

به گزارش عصر ساختمان، محمدمهدی مافی بااشاره به وضعیت طرح مسکن قسطی گفت: جامعه انبوه‌سازان تلاش بسیاری برای اجرای طرح مسکن قسطی نمودند. وی گفت: در طرح مسکن قسطی مهم‌ترین نکته این بود که بدون استفاده از منابع دولتی شرایط خوبی برای خانه‌دار کردن مردم فراهم آورده شود.

دبیر انجمن انبوه‌سازان استان تهران با بیان این که در این طرح سیاست ما این بود که ضمانت‌های لازم از طریق موسسات مالی و بانکها فراهم آید، افزود: این طرح بهیچ عنوان اثرات تورمی نداشته زیرا برای اجرای آن متکی به منابع دولتی نیستیم.

مافی با بیان این که در مسیر اجرای طرح مسکن قسطی با عدم درک صحیح این ایده از سوی مسئولین بانک مسکن مواجه شدیم، افزود: برای اجرای شرایط این طرح از جمله تامین ضمانت‌های آن برای بازپرداخت اقساط با بانک مسکن به عنوان یک نهاد تخصصی مذاکره نمودیم. هر چند به توافق‌هایی با این بانک رسیده بودیم اما بخشنامه‌های این بانک در مسیر اجرا طرح مسکن قسطی را عقیم نمود.

مافی با اشاره به ناکارآمدی محدودیت‌های اعمال شده از سوی بانک مسکن در اجرای مسکن قسطی افزود: بنا نبود بانک مسکن سقفی را برای اقساط درنظر گرفته یا زمان بازپرداخت تعیین نماید. به علاوه نرخ کارمزد بسیار زیاد بود.

دبیر انجمن انبوه‌سازان استان تهران با بیان اینکه در اجرای طرح‌های مسکن با موضوع عدم شناخت برنامه‌ها و طرح‌ها از سوی مسئولان مواجه هستیم، افزود: طرح صندوق زمین و مسکن، قانون پیش فروش و طرح مسکن قسطی از آنهایی بودند که با عدم درک صحیح از سوی مسئولان اجرایی مواجه شدند.

وی با اشاره به مذاکرات برای اجرای طرح مسکن قسطی از سوی سایر بانک‌ها و موسسات مالی افزود: مذاکره با بانک مسکن از فرصت مذاکره با سایر موسسات را از ما گرفت.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تورم زیر 8 درصد به عنوان یک معجزه اقتصادی می باشد

تورم زیر ۸ درصد به عنوان یک معجزه اقتصادی می باشد

حجت الاسلام مجید انصاری معاون حقوقی رئیس جمهوری اعلام داشت: نرخ تورم در سال پایانی ...