خانه » عمومی اقتصاد » رونق مسکن در تابستان سال آتی از نظر رییس اتحادیه مشاوران املاک
رونق مسکن در تابستان
رونق مسکن

رونق مسکن در تابستان سال آتی از نظر رییس اتحادیه مشاوران املاک

نظر حسام عقیبایی، رییس اتحادیه مشاوران املاک، رونق مسکن در تابستان سال ۱۳۹۶ میباشد.  به گزارش پایگاه خبری عصرساختمان ، رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان نمود حجم معاملات مسکن در سراسر کشور در ماه‌های مهر و آبان تا ۴۰% کاهش یافته است. در همین زمان در تهران ۱۸% رشد داشته است. وی گفت: امیدواریم سیر صعودی معاملات مسکن از تهران به سایر نقاط کشور نیز برسد.

حسام عقبایی در پاسخ به سؤال که گزارش‌های میدانی از تعدادی مشاوران املاک در سطح شهر تهران مبنی بر عدم افزایش معاملات مسکن در تهران، گفت: اطمینان از اینکه معاملات مسکن رونق و یا رکود داشته است را نمی‌توان با پرسش مشاور املاک سنجید و نمی‌توان معیار رونق و یا رکود معاملات مسکن را از میان ۱۲ هزار مشاور املاک در تهران تنها از روش نظرات چند مشاور املاک تعیین کرد.

وی با اشاره به اینکه شاید در منطقه‌ای از تهران مشاوران املاک آن منطقه فعالیت خوبی داشته و یا یک مشاور املاک در یک منطقه دیگر از تهران فعالیت چندانی نداشته باشد، افزود: واقعیت معاملات مسکن و حجم معاملات در سامانه املاک که هر روز رصد می‌شود نشان می‌دهد که حجم معاملات در شهر تهران در ماه گذشته و نیمه آبان‌ماه ۱۸%در حوزه خرید و فروش و اجاره افزایش داشته است.

عقبایی با اشاره به اینکه البته این ۱۸% نخواهد توانست عدد قابل لمسی برای رونق مسکن باشد، افزود: رشد ۱۸% حجم معاملات مسکن در تهران نسبت به سال گذشته قابل توجه نمیباشد اما به هرحال موضوعی غیر قابل کتمان است.

نزول معاملات مسکن در کشور

رئیس اتحادیه مشاوران املاک افزود: معاملات مسکن در کشور برخلاف شهر تهران نزولی است به طوری که حجم معاملات مسکن در مهر و آبان ۳۵ تا ۴۰% کاهش داشت. به گفته وی، حجم معاملات مسکن در سراسر کشور ۸۹ هزار قرارداد خرید و فروش و اجاره  بوده است.

عقبایی اضافه نمود: پیش‌بینی می شود قیمت مسکن تا پایان بهار سال آینده افزایش نیابد اما در تابستان سال آتی شاهد رونق بیشتر بازار مسکن باشیم اما این رونق به منزله افزایش قیمت نخواهد بود. رئیس اتحادیه مشاوران املاک خاطرنشان کرد: امیدواریم افزایش معاملات از تهران به سایر مناطق کشور نیز تسری پیدا کند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

دریافت تسهیلات مسکن باعث حذف بخشی از سرمایه متقاضی خرید مسکن

دریافت تسهیلات مسکن باعث حذف بخشی از سرمایه متقاضی خرید مسکن

دریافت تسهیلات مسکن از محل اوراق به دلیل حذف بخش مهمی از سرمایه متقاضی خرید ...