خانه » بازرگانی » تسهیل فرایند مالیاتی برای فعالین در حوزه صادرات
تسهیل فرآیند مالیات
تسهیل فرآیند مالیات

تسهیل فرایند مالیاتی برای فعالین در حوزه صادرات

برنامه تسهیل فرایند مالیاتی برای فعالین در حوزه صادرات. به گزارش عصر اعتبار به نقل ایرنا، محمدرضا مودودی در جلسه مشترک کارگروه توسعه صادرات و تسهیل رفع موانع تولید مازندران در ساری افزود : ” تسهیل فرایند مالیاتی در بوروکراسی اداری برای صادر کنندگان مسیر سبز است که می تواند در فعالیت آنها تاثیر گذار باشد” . وی افزود : بدین منظور فعالیت صادرکنندگان کشور رصد شده تا فعالان دراین حوزه شناسایی و به سازمان مالیاتی معرفی گردند.
معاون سازمان توسعه تجارت ایران اضافه نمود : بر اساس مصوبه شورای عالی صادرات، سازمان مالیاتی ملزم به رعایت موارد قانونی بمدت ۱ ماه برای استرداد مالیات برارزش افزوده است .او  تاکید نمود: این مصوبه از تاکیدات دولت و الزام قانونی بوده که سازمان مالیاتی میبایست برای تسهیل فرآیند مالیاتی آن را لحاظ کند .

شفاف سازی قیمت ارز

مودودی شفاف سازی قیمت ارز را از جمله مطالبات صادرکنندگان دانست. وی گفت که این موضوع نقش مهمی در جلب و جذب سرمایه گذاری خارجی دارد .او افزود: با تک نرخی شدن ارز، قیمت واقعی نشان داده می شود .
معاون سازمان توسعه تجارت ایران افزود: برای به دست آوردن بازارهای خارجی نیاز به ایجاد اتحادیه های مشترک سیاسی است. وی تشکیل چنین اتحادیه را در ایجاد مدیریت و حضور در بازارهای جهانی موثر دانست. وی افزود : از این طریق می توان به دستاوردهای خوبی برای فروش محصولات کشور دست یافت .

محقق نشدن وعده مشوق های صادراتی

معاون سازمان توسعه تجات کشور همچنین از محقق نشدن وعده مشوق های صادراتی گله نمود و گفت: وعده سازمان برنامه وبودجه برای تحصیص اعتبار چهارصد میلیارد تومانی بعنوان مشوق واحدهای تولید صادراتی هنوز با گذشت هشت ماه از سال ۹۵ محقق نشده است .وی گفت: قرار بود این اعتبار به عنوان جایزه فنی و مهندسی ، تجارت کالا و حضور در نمایشگاه به واحدهای تولیدی و صادراتی پرداخت گردد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

از ابلاغ نحوه تعیین مالیات مقطوع عملکرد سال ۹۵ برخی از صاحبان مشاغل

از ابلاغ نحوه تعیین مالیات مقطوع عملکرد سال ۹۵ برخی از صاحبان مشاغل

نادر جنتی معاون مالیات‌های مستقیم سازمان مالیاتی کشور از ابلاغ نحوه تعیین مالیات مقطوع عملکرد ...