خانه » اخبار جهان » برنامه اپل برای رفع مشکل تاچ آیفون ۶
مشکل تاچ آیفون
آیفون

برنامه اپل برای رفع مشکل تاچ آیفون ۶

اپل برنامه ای برای رفع مشکل تاچ آیفون در نظر گرفت. به گزارش آی تی ایران اپل در پاسخ به شکایات درباره مساله هنگ کردن آی‌فون هنگام استفاده از مولتی تاچ، برنامه‌ای را برای رفع مشکل تاچ آیفون ۶ پلاس در نظر گرفت. بنا به گفته‌های این شرکت، بعضی از گوشی‌های مدل ۶ پلاس ممکن است پس از سقوط روی سطوح سخت و ضربه خوردن، نقایصی در زمینه مولتی تاچ از خود بروز دهند. براساس این برنامه، شرکت اپل گوشی‌هایی را که با چنین مشکلی مواجه شده‌اند، با دریافت ۱۴۹ دلار تعمیر مینماید.

افرادی نیز که قبل از شروع این برنامه برای تعمیر دستگاه خود بیشتر از ۱۴۹ دلار پرداخت کرده‌ باشند، می‌توانند اختلاف پرداختی خود را از شرکت دریافت کنند. اعتراضات از آگوست و پس از اینکه وب‌سایت «ifixit» ویدئویی را با مضمون وجود باگ در صفحه نمایش آی‌فون مطرح نمود و اسم آن را بیماری لمسی نامید، شروع شد. بیماری لمسی به شکل نوار باریک خاکستری رنگی در بالای صفحه نمایش ظاهر شده و موجب هنگ کردن یا پایین آمدن سرعت لمس صفحه نمایش خواهد شد. به نظر مشکل از چیپ‌های کنترل‌کننده صفحه نمایش باشد. که به بورد منطقی آی‌فون لحیم است و کار تعمیرات را دشوار میکند.

البته تعمیرکاران در این زمینه احتمال می‌دهند این مساله احتمالا به اشکال ساختاری آی‌فون که موجب خم شدگی گوشی‌ها می‌شد، مرتبط باشد و پیشنهاد جدید این شرکت برای انجام تعمیرات فیزیکی روی گوشی‌ها می‌تواند سندی بر تایید این مساله باشد. مشتریانی که با مشکل مولتی تاچ روی گوشی‌های آی‌فون ۶ پلاس خود مواجه شده‌اند، می‌توانند با مراجعه به مراکز مجاز ارائه‌دهنده خدمات اپل، برای تعمیر آی‌فون خود و پرداخت هزینه آن یعنی ۱۴۹ دلار اقدام کنند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*