خانه » بازرگانی » افزایش قیمت نفت اوپک در صورت عمل به توافق
افزایش قیمت نفت
قیمت نفت

افزایش قیمت نفت اوپک در صورت عمل به توافق

بنا به گزارش افکارنیوز،  به باور کارشناسان اگر اعضای اوپک سقف تولید را ۳۲ میلیون بشکه توافق شده را حفط نمایند، روند قیمت نفت صعودی خواهد بود.

وزیر انرژی روسیه نیز برای مشارکت در توافق با سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و تعیین سقفی برای تولید نفت کشورش اعلام آادگی نمود. الکساندر نواک گفت اکنون در حال بررسی توافقنامه ۶ ماهه در خصوص تولید نفت هستیم. وی اضافه کرد مذاکرات با اعضای اوپک سازنده بوده و اوضاع به خوبی پیش میرود. وزیر انرژی روسیه نیز دیدارش با خالد فالح، وزیر انرژی عربستان سعودی، را ثمربخش خواند. نواک همچنین گفت تمایلی برای اظهار نظر درمورد پیشنهاد مطرح شده در خصوص تعیین سقفی برای تولید نفت ایران ندارد.

نزدیک شدن مواضع اوپک و روسیه

وزیر انرژی روسیه با بیان اینکه مذاکرات امروز موجب افزایش خوش بینی وی شده است، گفت اگر همه ما از افزایش عرضه نفت به بازار خودداری کنیم، این کار به افزایش قیمت نفت کمک میکند.

الکساندر نوواک با اشاره به نزدیک شدن موضع روسیه  و اوپک در خصوص کنترل تولید نفت گفت اطمینان دارد کشورهای عضو اوپک می توانند تا سی نوامبر در این خصوص توافق کنند.

وی تثبیت تولید نفت را یکی از گزینه ها شمرد.وی گفت تثبیت تولید میتواند به بازار برای بازیافتن توازن و افزایش قیمت نفت کمک کند.

 

پیشنهادات جدید به ایران

یک منبع آگاه به رویترز گفت برخی اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت پیشنهاد کردند در چارچوب محدود کردن کل تولید این سازمان، تولید نفت خام ایران در سطح سه میلیون و ۹۲۰ هزار بشکه در روز فریز شود. این رقم به این مفهوم است که شاید اعضا در حال نزدیک شدن به توافق در مورد میزان تولید نفت ایران هستند. رویترز ادعا کرد ایران در پیامهای ضد و نقیض اظهار داشت با تثبیت تولید نفت زمانی موافقت خواهد کرد. که تولید نفتش به ۴ تا ۴٫۲ میلیون بشکه در روز برسد.  به گفته منبع فوق تهران هنوز به این پیشنهاد پاسخ نداده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

طبق گزارش آی آر اقتصاد به نقل از جام نیـوز، در بازارهای جهانی قیمت نفت خام برنت امروز نسبت به روز گذشته کاهش 49 سنتی داشت و بشکه‌ای 51 دلار و 33 سنت به فروش رفت.

کاهش ۴۹ سنتی قیمت نفت خام برنت در بازارهای جهانی

طبق گزارش آی آر اقتصاد به نقل از جام نیـوز، در بازارهای جهانی قیمت نفت ...