خانه » صنعت و معدن » شرایط لازم برای موفقیت کارت اعتباری از دیدگاه وزارت صنایع
کارت اعتباری
کارت اعتباری

شرایط لازم برای موفقیت کارت اعتباری از دیدگاه وزارت صنایع

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نامحدود بودن جامعه هدف و افزایش محصولات هدف را شرط لازم برای فروش کارت اعتباری عنوان داشت.

به گزارش ایسنا محسن صالحی‌نیا با اشاره به رشد تولید برخی صنایع در سال ۱۳۹۵، اظهار کرد: ما در بخش‌هایی از صنعت افزایش تولید و در بخش‌هایی هم کاهش تولید داشته‌ایم. برای مثال در صنایع فولاد، لوازم خانگی، پتروشیمی، نساجی، غذایی و شیمیایی با رشد تولید روبه‌رو بوده‌ایم.

وی اضافه نمود: از سوی دیگر به دلیل برخی مشکلات ایجاد شده از جمله ناامنی و سیاست‌های داخلی عراق در پی کاهش صادرات سیمان به این کشور تولید این محصول ما با کاهش همراه بوده است. وی با بیان اینکه ناامنی در یک کشور پتانسیل تقاضا را کاهش می‌دهد، اظهار داشت: از سوی دیگر ما در مصالح ساختمانی افزایش زیادی نداشتیم، چون در مسکن و ساختمان هنوز افزایش تولید به گونه‌ای نبوده که بتواند محصولات صنعتی این حوزه را با افزایش تولید روبه‌رو کند. صالحی‌نیا همچنین درباره سرنوشت ناموفق کارت‌های اعتباری خرید کالای ایرانی، گفت: در بخش خودرو در سال گذشته فروش ۱۰۰ هزار خودرو با اعتبار ۲۰۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شد که برای آن سازوکاری تعریف و با پشتوانه‌سازی بانک مرکزی از طریق چند بانک عامل با استقبال مشتریان همراه شد.

وی افزود: در لوازم خانگی هم قرار بود اعتبار مشخصی با نرخ سود جذاب برای مصرف‌کنندگان ایجاد شود تا مشتریانی که می‌توانند از کارت اعتباری استفاده کنند نسبت به خرید محصولات بادوام داخلی اقدام کنند. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به استقبال بسیار زیاد مصرف‌کنندگان از طرح تسهیلات ۲۵ میلیونی خودرو گفت: به همین دلیل بانک مرکزی در زمینه‌ لوازم‌خانگی احتیاط بیشتری به خرج داد تا پشتوانه منابع اعتباری را داشته باشد و به همین دلیل جامعه هدف را برای این کار محدود کردند.

وی با اشاره به پیشنهادهای وزارت صنعت، معدن و تجارت برای بهبود وضعیت این طرح ادامه داد: ما همین الان می‌گوییم که جامعه هدف کارت اعتباری را باید نامحدود کنیم و دوم اینکه تولیدکنندگان ما بتوانند محصولات مصرفی بادوام خود را با تنوع لازم در طرح قرار دهند. وی با بیان اینکه لینک ارتباطی این کار بین نرم‌افزار طراحی شده با واحدهای تولیدی در پوزهای فروشگاهی باید متنوع شود، اضهار داشت: ما قطعا تاکید می‌کنیم که امکان عرضه کالای مصرفی بادوام در این حوزه وجود دارد، اما باید این لینک ارتباطی برقرار شود و این به این مفهوم نیست که واحدهای تولیدی ما نتوانستند مشتریان را جذب کنند، بلکه شرایط لازم برای این کار فراهم نشده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه وزارت صنعت تا جایی که می‌توانست در این زمینه پیگیری انجام داد، فرمود: در بخش خودرو مکانیزم درستی فراهم شد که مصرف‌کنندگان پیش خودروساز می‌رفتند و با ارایه‌ چک محصولات مورد نظر خود را خریداری می‌کردند، بنابراین، ماهیت دو طرح متفاوت است و همه تلاش ما این است که برای کالاهای مصرفی بادوام شرایطی را ایجاد کنیم تا افرادی که می‌توانند در صورت دریافت وام بازپرداخت آن را به درستی ارائه کنند از فواید آن بهره‌مند شوند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

شاپ کارت ملت / کارت اعتباری و محصول جدید بانک ملت / خرید از ملت شاپ

شاپ کارت ملت / کارت اعتباری و محصول جدید بانک ملت / خرید از ملت شاپ

آی آر اقتصاد -در راستای مشتری مداری و تنوع محصولات بانک ملت اقدام به ارایه ...