خانه » بورس،ارز، سکه » انتشار اوراق مرابحه سایپا و اجرایی شدن ابزار اختیار معامله
حسن قالیباف اصل
حسن قالیباف اصل

انتشار اوراق مرابحه سایپا و اجرایی شدن ابزار اختیار معامله

به گفته مدیرعامل شرکت بورس تهران، هم اکنون انتشار اوراق مرابحه سایپا با نرخ سود ۱٨.۵% به توسعه تامین مالی کوتاه مدت و همچنین کاهش نرخ سود کمک می کند.

به گزارش اقتصاد نلاین؛ مدیرعامل شرکت بورس تهران درحاشیه مراسم رونمایی از اوراق مرابحه پانصد میلیارد تومانی یک شرکت خودروسازی گفت: عرضه اوراق مرابحه پانصد میلیاردی امروز که توسط  یک بنگاه تولیدی از زمان درخواست تا کنون دو ماه طول کشیده است.این زمان در اقتصاد ما همانند یک رویا است.

حسن قالیباف اصل اضهار داشت: انتشار اوراق مرابحه پانصد میلیاردی تومانی سایپا، به نوعی تامین مالی کوتاه مدت است که برای تامین سرمایه در گردش با نرخ ۱۸.۵ درصد انجام شده و امیدوارم که از این ابزار در آینده بیشتر استفاده شود.

وی افزود: با استمرار این کار، نرخ سود پایین می آید که به تبع آن کاهش هزینه تولید را خواهیم داشت. این نرخ نزد سیستم بانکی و بازار سرمایه کم می شود. زیرا هم اکنون بازار سرمایه در تامین مالی کوتاه مدت و بلندمدت پتانسیل دارد.

وی در پاسخ به این سوال که با وجود اوراق بهادار با نرخ سود ۲۴%، نرخ سود ۱۸.۵ % ممکن است با مشکل کمبود جذابیت مواجه شود، گفت: به هر حال این اوراق از سوی بازار خریده شده است. در حوزه بازار پول و بازار سرمایه باید نرخ سود به مرور کم شود. این نرخ ۱۸.۵% که توسط بازار جذب شده است، اتفاق مثبتی برای بهبود فضای نرخ سود قلمداد می شود.

قالیباف اصل برنامه های خود برای ۲ سال آینده را به این صورت بیان کرد: مهم ترین برنامه برای دو سال آینده به بحث تامین مالی مربوط  است و این بازار بدهی بتواند به جایگاه مناسبی در تامین مالی فعالیت های اقتصادی برسد. موضوع دیگر به بحث زیرساخت های بازار سرمایه مربوط است. با توجه به اختیاراتی که سازمان بورس به بورس ها داده است، هم اکنون میتوانیم در تکمیل نرم افزارهای معاملاتی فعالیت کنیم.

او گفت: موضوع دیگر به بحث تنوع در ابزارهای معاملاتی باز می گردد. ما اکنون اوراق آتی داریم. اوراق آتی در بورس معامله می شود. بحث اختیار معامله در سهام و سبد نیز از جمله برنامه های آتی شرکت بورس است که با توجه به اخذ مجوزها، به زودی اجرایی می شود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

خط و نشان قطعه‌سازان ایرانی برای پژو

اعتراض قطعه سازان داخلی خودرو به پژو در قرارداد با ایرانخودرو

اعتراض قطعه سازان داخلی خودرو به پژو در قرارداد با ایرانخودرو. پژو در شرایطی قرار ...